Skocz do zawartości

Reactor Cloth


Yelon

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam animować np sukienkę jakiejś laski tak aby płynnie ruszała sie gdy poruszam nogami.

Ustawiłem że nogi to rbody cylinder to powiedzmy cloth i jakiś tułów .Po ustawieniu mesh select na połowę sukienki a druga poło poruszam kośćmi tak aby móc iść tułowiem.Gdy poruszam kośćmi połowa sukienki zostaje daleko w tyle za postacią ale to chyba dlatego że jest to cloth.Włączam reactora przeliczam i sukienka rusza się ale coś ją zatrzymuje z tyłu tak jakby 2 vertexy zatrzymywały się a reszta działa .Co z tym zrobic .Pztrztyłem wielokrotnie na różnych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jutro zgram z domu zdjęcie z wiewporta , ale narazie jeśli nie jest to jasne to może opiszesz w skrócie jak reactorem clotch animować suknie czy np garnitur tak aby ruszał się podczas animacji postacią.

Ustawiłem nogi na unlying i pusciłem reactora i ta suknia nie chce podążać za nogami bo pare verteksów stoi w miejscu a reszta działa. i to jest dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DObra ponowię próbe .

 

Czy ktoś moze mi wytłumaczyć jak zrobić ładnie animowaną sukienkę lub garnitur.

Jestem na takim etapie pracy nad postacią ,że bardzo potrzebuję wiedzieć

jak mam rozwiazać ten problem może link do jakiegoś tutoriala bo ten wyżej nie działa.Oczywiście bez płatnych pluginów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wcześniej wspomniałem bawiłem sie w reactor cloth .Ale nie wiem czy np sukienka musi być odzielnym obiektem, czy wybranymi przez mesh select verteksami którym przypisuje rcloth.Bo jeśli osobno to jak ta suknie ma ruszać się z postacią jeśli np przyczepię ją do piostaci przez ten modyfikator coś tam affectTAB.

 

Jeśli to jeden obiekt z wybranymi vertexy to jak w hierarhi modyfikatorów ma być skin i reactor cloth.Co pierwsze

 

Ani tak ani tak nie mogę zrobić tego coś mi tą cholerną suknie trzyma z tyłu.

 

 

Mam nadzieje że coś z tego zrozumieliscie

 

Pomocy.!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności