Skocz do zawartości

Problem: animacja i film z 3ds maxa do flasha


matv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

powiedzmy, że mam dość zaawansowaną animację postaci w maxie i do tego krótki kilkusekundowy film (też w większości wykonany przy pomocy maxa). Chciałbym wykorzystać je w prezentacji we flashu (a później prawdopodobnie na stronie internetowej), aby osiągnąć efekty podobne do:

http://www.extrememusic.com/ - film zrobić jako takie intro jak tutaj przechodzące w stronę internetową

 

http://www.ingreme.com/start.html - trójwymiarowa postać będąca "ruchomą ozdobą" w prezentacji i pełniąca w pewnym sensie rolę nawigacji.

 

Wie ktoś może za pomocą jakiego oprogramowania można osiągnąć coś takiego?

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki, tutoriale itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

na pewno za pomocą flasha. jak masz jakąś nowszą wersję (cs4) to powinieneś mieć takie narzędzie Adobe Media Encoder (czy tam converter). Wrzucasz sobie avika czy innego mova i konvertujesz na flv (natywny fomat flasha) Tu już od ustawień zależy wag pliku. Im mniejszy tym szybciej się załaduje.

 

jeżeli intro ma Ci przechodzić w stronę to dobrze jakbyś wyrenderował w animacji jakiś wjazd plane'a z teksturą równą obrazkowi strony tak żeby zasłaniał 100% kamery. Potem np maską (albo po prostu ucinasz film i dalej leci animacja juz flashowa) i masz stronę

 

co do postaci to po prostu robisz kila filmikow(ruch w lewo, w prawo, wstawanie, klikniecie itd) i po prostu po kliknieciu przycisku wyzwalasz odpowiedni movie clip (a w nim fragment animacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za tak szybką odpowiedź.

Technikę o której piszesz rozumiem, a przykładowo tego robota, który jest w extrememusic po prawej u góry, służącego do nawigacji zrobił byś tym samym sposobem? Bo sam sposób jest ok, ale wydaje mi się dość mozolny, przy większej ilości klipów... i jeżeli trzeba np dość dokładnie określić obszary aktywne (buttony itp) to ilość pracy niesamowicie wzrasta. Domyślam się oczywiście, że zrobienie takiej prezentacji nie jest banalne, ani nawet łatwe, bo to jest naprawdę masa roboty, ale ta technika wydaje mi się pracochłonna (oczywiście mogę się mylić :) )

Edytowane przez matv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności