Skocz do zawartości

Wacom Bamboo A6


bykuuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem wreszcie zakupić pierwszy tablet, przeznaczenie i ograniczenia finansowe spowodowały, że wybór padł na Bamboo A6. Z tego co widzę to są jakieś 2 wersje, starsza - z guzikami na górze i nowsza - z guzikami z boku i z jakimś czerwonym uchwytem na PENa po drugiej stronie.. Ma też chyba 2x więcej poziomów nacisku piórka.

 

Czy ktoś korzysta z tego nowszego modelu(czarny, nie FUN biały)?

Jak się sprawuje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam. rowniez chce kupic tablet swoj pierwszy z reszta. z tych juz nie tanszych w sumie to wlasnie moja uwage przykul ten bambo a6 pen & touch. to jest chyba najnowsza wersja tego tabletu. http://allegro.pl/item834013159_tablet_wacom_bamboo_pen_touch_a6_usb_wawa.html

 

chcialbym kupic tablet za ~350 zlotych

 

a chyba na ten sam polujesz byku. wlasnie ten zdaje sie co ja chce kupic to on ma wielodotyk a ta starsza wersja tego chyba nie ma.

 

prosilbym kogos kto sie zna badz uzywa tego tabletu zeby opisal jak sie sprawuje i w ogole.

 

 

 

pozdrawiam.

 

 

edit. znalazlem recenzje jakby ktos tez sie szykowal: http://www.playr.pl/2009/10/tablet-bamboo-pen-touch-recenzja/

 

 

zapowiada sie fajnie jak dla mnie ;) ale czekam na opinie userow ;)

Edytowane przez heaven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z wątku chciałbym poprosić o jakieś opinie, czy róznica poziomów nacisku 512/1024 jest warta różnicy w cenie 139zł pomiędzy wersjami Bamboo Pen i Bamboo Fun Pen & Touch (gdyż chciałbym również ArtRage, którego w wersji P&T bez Fun nie ma), jeżeli funkcja dotyku i dodatkowe 4 klawisze mnie nie interesują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze widzę to od rozpoznawania nacisku jest pen, wiec skoro pen & touch kosztuje jakies 20euro(100zl) wiecej a ma ten caly multidotyk, 4przyciski i lepszego pena ktory jest 2razy czulszy i majacego gumke (a kosztujacego jakies 30-40euro odzielnie) a traci sie tylko artrage to co wychodzi bardziej oplacalnie? ;)

 

/Pytanie na boku, do czego sluzy ten obszar miedzy obudowa a narysowanym kwadratem? Jakies obszary do przypisywania jakis skrotów?

Edytowane przez ASY2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się krótko wypowiem, ponieważ dziś kurier dostarczył mi wacoma bamboo pen a6, (wcześniej pracowałem na pentagramie xl) pierwsze odczucie było bardzo milutkie ładnie zapakowany i prosto.

plusy z użytkowania przezemnie-

- pracuje na dwóch monitorach, program od tabla ładnie je połączył i odwzorował na tablecie, można również zmieniać ustawienia tego np. tablet obłsuguje tylko 1 monitor.

- piórko ładnie chodzi czułe i lekkie!! mi to odpowiada

- no i stylowo wygląda, mnie się podoba

Co do minusów bo i takie się znalazły to:

- pierwsza próba w psie wypadla różnorako, ponieważ gdy piórkiem dotknę tabletu na dłużej niż 2 sek bez ruchu, wyskakuje wybór predefinowanych pędzli:(

jak dla mnie to lekki kwasik choć nie wiem czym to jest podyktowane to obstawiam 3 sprawców

1- jakaś idiotyczna funkcja w win7

2- funkcja w psie której za groma niemoge znaleźć

3- funkcja w tablecie:eek:

 

jak narazie zaradziłem temu w ustawieniach tabletu zmieniając opcje z piórka na mysz czego plusem jest brak tej idiotycznej(w moim mniemaniu) opcji a minusem po zmianie na mysz w ustawieniach tablet nie odwzorowuje całego monitora tylko jego częśc i kilka razy zbrakło mi tabletu, trochę to irytujące, ale z faktu że testuje go dopiero 2 godziny narazie jestem przychylny.

 

ps.

również mogę się wypowiedzieć na temat bamboo touch:eek: ponieważ zamawiając w sklepie komputerowym wacoma bamboo PEN & touch, Pan znawca ze sklepu zamówił mi wacoma TOUCH, no i genialnie. ja ucieszony z zakupu wale po przesyłkę w środę przed wigilią dostaję pakę sprawdza a tam?? łoł shit a gdzie piórko?? no i zdechło na święta bez tabletu, jedynie zrobiłem sobie z kompa drugiego laptopa co mnie trochę wku***ło no ale, podotykałem, pomacałem i się znów wk****łem działa to jak dla mnie to nijak!! dlatego odrazu go po świętach zwróciłem i tego samego dnia zakupiłem w inny sklepie wacoma bamboo pen.

No to tyle jak ktoś chce cos więcej wiedzieć o tym tabletku to piszcie.

pozdrówka

 

 

 

 

pss. jeśli chodzi o tą durną opcję touch and hold to windows 7 miał tak zaadaptowane jako prawy klik, po wyłączeniu tego czego działa wyśmienicie ;D

Edytowane przez vivaldi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzeb w panelu sterowania, na Viście jest to w pióro i urządzenia wejściowe, min. można wyłączyć by trzymanie dłużej przyciśniętego piórka zostało odebrane jako prawy przycisk myszy..

Pochwalę się że po aktualizacji sterowników tabletu vista przestała traktować tablet jako tablet, i ostatecznie działa normalnie tylko na koncie admina, ale bez udogodnień typu gesty ;)

 

Edit: Przed chwilą testowałem pen & toucha, i jego piórko na normalnym bammbo pen.. Co ciekawego zauważyłem? Program wykrywa jakiego bamboo mamy podłączonego i blokuje niektóre funkcje w wypadku B.Pen, czyli z tego co widzę "menu podręczne" )klikasz przycisk na penie i wyskakuje okienko szybkiej zmiany funkcji pena, uruchomienia programu itp), szybkość reakcji (Szybkość dwukliku itp.) a co najciekawsze, także używanie gumki :D

Funkcja dotyku jakoś nie za bardzo chciała działać, a różnic w piękności lini nie wyłapałem -

może to moja ciężka ręka i niewprawne oko, bądź cieniutki papierek którego nie ściągałem z P&T

 

I mała reklama - Na Pclabie pojawiła się recka Bamboo P&T i FUN

Edytowane przez ASY2002
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie nabyłem Pen & Touch.. Wszystko super.. no może nie wszystko mam małe problemy. Otóż gdy maluje krótkie linie obok siebie to one łączą się.. Coś takiego:

sdfsdf.jpg

 

Wie ktoś o co c'mon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka przewodowa Logitech M500 i wątpię by ona coś zakłócała.. Może coś od win7?

 

edit//

Jakby ktoś miał taki sam problem co ja, to polecam zainstalować stery ze strony wacoma. Wszystko działa jak należy. Uf :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez BiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności