Skocz do zawartości

CG UFO biletem do międzygalaktycznej sławy.


mamoulian

Rekomendowane odpowiedzi

Mija ponad 12 lat odkąd pojawiło się w mediach nagranie Mexico City UFO, a ciągle można natknąć się w internecie na link z tym materiałem.

 

ufomex3.jpg

 

Szacuje się, że obraz ten od 1997 roku widziało już ok pół miliarda ludzi.

 

Analizowali go eksperci z NASA, oddział Digital Domain odpowiedzialny za efekty do Titanica. I co dziwne stwierdzili jednoznacznie, że obiekt jest prawdziwy, albo to genialna mistyfikacja.

 

Moja pamięć nie sięga do 1997 i nie wiem, nie pamiętam na jakim poziomie był wtedy soft do CG. To czasy 32 mb ramu i 3ds max r1.

Sprawa nie jest prosta, bo do tej pory nie zgłosił się twórca, ani jednoznacznie nie udowodniono, że to wytwór CG. Na moje oko to CG, widać subtelne błędy w camera trackingu, ale się nie znam, aż tak bardzo. Mniejsza z tym.

 

Obraz unoszącego się ufo nad blokami gościł w telewizjach państwowych, magazynach naukowych, a w rodowitym kraju stał się relikwią. I zapewne o to chodziło autorom.

 

Trochę inna historia jest z UFO Haiti.

image001.jpg

Tu autor się przyznał, nawet udowodnił, że jego dzieło to CG, chociaż każdy grafik dostrzeże idealne kopie palm z pewnego programu. Nim jednak to uczynił jego ufo sporo naszumiało w mediach.

Dorobił się paru newsów na największych portalach, kilkunastu milionów oglądnięć na youtube i tak otobarzolff814 stał się internetowym celebrytą.

Jednak to możliwe, być tak popularnym jak zespół rockowy i to dłubiąc 3d.

 

To dwa najdoskonalsze przypadki. Naśladowców jest paru, jednak ich dzieła są kiepskiej jakości, a mimo tego zaliczają do paru milionów oglądnięć na youtube i są w czołówce animacji cg. YT to teraz równoważnik popularności, bo jak Cię na nim nie ma, to nie istniejesz.

 

Czemu taka popularność podróbek ufo? W naszej pogoni za wrażeniami chcemy być oszukiwani w sposób jak najlepszy. Do tego dąży kino, które jest jedynie marnym substytutem tego co mogą nam dostarczyć kilkusekundowe, rzekomo autentyczne filmy o kosmitach, duchach, wielkich stopach i innych rzeczach nie z tego świata.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności