Skocz do zawartości

Wypalanie normalek - Global SuperSampling


meariss

Rekomendowane odpowiedzi

Uczę się wypalania normalek i natrafiłem na TEN tutorial. Wykonałem wszystko krok po koku z tym, że nie mogę u siebie znaleźć zakładki Global SuperSampling. Może to dlatego, że renderer mam przestawiony na mental ray (bo tam jest scanline), a może to nie ma nic z tym wspólnego? Drugim moim pytaniem jest - co zrobić, żeby z normalki zniknęły czerwone plamy (i czarne)?

 

normalmap.jpg

 

Jeżeli chodzi o ustawienia, to wszystko ustawiałem tak, jak w tutorialu napisano - Shading zaznaczony, Reset kliknięty, Push>Amount na 0,1 i takie coś wyszło. Autor tutorialu napisał też, że jeżeli są czerwone plamy, to się odsuwa ten... Cage, czy jak to się nazywa, no więc odsunąłem i dalej to samo.

 

Moje pytania:

 

1.Dlaczego nie mam zakładki Global SuperSampling?

2.W jaki sposób usunąć czerwone kropki/plamy i ten czarny kwadrat?

3.Skoro nie mam tego Global SuperSamplingu, to co mam tu przestawiać?

 

1.jpg

Edytowane przez meariss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Gość wiktor wektor
Uczę się wypalania normalek i natrafiłem na TEN tutorial. Wykonałem wszystko krok po koku z tym, że nie mogę u siebie znaleźć zakładki Global SuperSampling. Może to dlatego, że renderer mam przestawiony na mental ray (bo tam jest scanline), a może to nie ma nic z tym wspólnego? Drugim moim pytaniem jest - co zrobić, żeby z normalki zniknęły czerwone plamy (i czarne)?

 

normalmap.jpg

 

Jeżeli chodzi o ustawienia, to wszystko ustawiałem tak, jak w tutorialu napisano - Shading zaznaczony, Reset kliknięty, Push>Amount na 0,1 i takie coś wyszło. Autor tutorialu napisał też, że jeżeli są czerwone plamy, to się odsuwa ten... Cage, czy jak to się nazywa, no więc odsunąłem i dalej to samo.

 

Moje pytania:

 

1.Dlaczego nie mam zakładki Global SuperSampling?

2.W jaki sposób usunąć czerwone kropki/plamy i ten czarny kwadrat?

3.Skoro nie mam tego Global SuperSamplingu, to co mam tu przestawiać?

 

1.jpg

 

 

F10 -> renderer bodajże i tam musisz kliknać Global Super Sampling. Niestety to nie rozwiązuje problemu ponieważ global super sampling tylko rozmazuje kropki a nie je usuwa. Możesz sprobować Reset XForm; lub dodać modyfikator push jeśli siatka LP jest dokładnie w tym samym miejscu co HP (chodzi o delikatne przesunięcie siatki, push na minimalnej wartości pomoże). Kiedyś miałam podobny problem i mi to pomogło. Niestety teraz mam ten sam problem i nic mi nie pomaga. jeśli ktoś coś wie to prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności