Skocz do zawartości

Światło w środku boxa


Gość Moguai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem bo chce zrobić logo w którym światło wychodzi przez rozszarpane "dziury" z sześcianu i nie wiem w jaki sposób ustawić światło żeby wychodziło z boxa próbowałem na różne sposoby i nie wiem jak. Jeśli ktoś wie to proszę napisać takim łatwym językiem bo ja dopiero zaczynam przygodę z 3d's maxem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziękuje. Choć to nie odpowiada w 100 % na moje pytanie bo jak rozproszyć to światło żeby wylatywało tylko przez wycięte otwory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakiego rodzaju cieni używasz, i jak skonstruowany jest sześcian. Jeśli dziury w sześcianie są wyrzeźbione, to możesz do tego celu wykorzystać jakikolwiek rodzaj cieni, pamiętać jednak należy, że w takim układzie najlepiej gdy bryła nie jest skonstruowana z płaskich ścian. Jeśli ściany są płaskie to wystarczy dodać modyfikator "shell" aby to zmienić. Jeśli jednak ściany muszą być płaskie to należy ustawić materiał obiektu na "2 sided"...

W przypadku, gdy dziury na sześcianie są stworzone za pomocą kanału alpha w jego materiale musimy dla światła wewnątrz użyć ceni "ray traced", które z kolei najwydajniej działają w mentalrayu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności