Skocz do zawartości

Złożona animacja - pytanie 6 post


Gość Dragon_Warrior

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dragon_Warrior

Jak w przypadku tych tekstur potem ustawić sensowny UVW map / Unwarpa ? bo za cholere nie moge na dopasowac tak żeby i boki i środek miały odpowiednie ustawienie - a juz wycentrowanei słojów na środku było by bajką ;p

pytanie.th.png

Edytowane przez Dragon_Warrior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ID jeden na boki drewienka i UVMap cylindrical powinien dać radę jak nie ma dużych rozjazdów

 

ID dwa na szczyty drewienka i UVMap planar z inną teksturką (drugi materiał) i możesz ruszając gizmem centrować sobie słoje ile wlezie.

 

albo na rzeźnika na jednej teksturze namalować bok klocka i szczyt klocka i unwrapem się pobawić, ale to benedyktyńska robota. Musisz zadecydować czy efekt wart pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dragon_Warrior

dobra po pięciu miesiącach doszedłem już do etapu animacji ... i teraz pytanie

pytanie.th.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Czy jest jakis sposób na zautomatyzowanie takiej animacji jak na obrazku ?

 

tzn - kamera przez większość czasu celująca przed siebie ale w punktach oznaczonych czarnymi kropkami postój i 'rozejrzenie się' na boki.

 

od razu kilka podpytań :

 

- Od biedy Path Constrait przypisany do linii i mam kamerę poruszającą się po trasie, tylko że nie bardzo wiem jak/czy można dodać potem opcją zatrzymania się na chwile w jakimś punkcie czy nie ?

 

- Jak/czy można ustawić kamerę w path constrait żeby kamera cały czas była odwrócona przodem do kierunku ruchu ? (poza postojami niech sobie kamera udaje wypowego FPP'a)

 

- Czy da się to zrobić jakoś proście ? :P

 

Zasadniczo scena potwornie zarzyna mi komputer i robienie czegokolwiek ręcznie to prawdziwa masakra (przesadziłem trochę ze złożonością niektórych elementów ale teraz to już nie poradzi) Dlatego wolałbym uniknąć konieczności planowania całego spaceru na auto keyu ... choć jak ma się okazać ze tak bedzie o niebo prościej to nie bedzie wyjścia...

 

 

będę wdzięczny za w miarę szybkie odpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności