Skocz do zawartości

nakladanie materialow (pomoc dla poczatkujacego)


ange

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki problem: stworzylam dwa proste obiekty i chce nadac na nie material. Nawet jezeli obiekty zgrupuje material nadaje sie odrebnie i to w dodatku na drugim obiekcie obrocony o 90° . W momencie kiedy zaznacze jeden obiekt i chce na nim np: rotate material, material obraca sie tez na obiekcie niezaznaczonym. co mam zrobic aby na dwoch obiektach material byl rozlozony tak jak na jednym? dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

każdy z obiektów ma ten sam jeden materiał, ale za to każdy z nich ma własny i unikalny zbiór koordynat UV.

 

UV odpowiada za kierunek oraz rozmiar wyświetlanych/renderowanych textur. Zatem jeżeli chcesz mieć na dwóch obiektach ten sam kierunek i skalę obrazka musisz to ujednolicić.

 

Najszybszym sposobem przy takich cegiełkach będzie nadanie JEDNEGO modyfikatorauvMap DWÓM obiektom naraz. Wtedy po ustawieniu mapowania na BOX. Każdy z obiektów będzie miał te same współrzędne. Można też po nadaniu takiego modyfikatora jednemu z obiektów skopiować bo na drugi poprzez opcje KOPIUJ WKLEJ.

 

Unwrap do takich zadań jest kompletnie chybionym pomysłem. To jak walenie z armaty do komara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności