Skocz do zawartości

[Sketchup 7] Problem z walkthroughs


Gość AngelOfDeath_200

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AngelOfDeath_200

Witam, mam następujący problem, dostałem zlecenie wymodelowania poglądowego interiora małego mieszkania. Zlecenie miało bardzo mały death-line, dlatego wybrałem sketchupa z vray. Problem polega na tym ze zostały mi 2 dni a klijent oświadczył ze potrzebuje jeszcze 1 opcje do tego. Nie mam pojęcia jak to się nazywa po polsku, chodzi o to żeby mógł odpalić plik i poruszać się w tym interiorze np. wsadem. Przyznam ze nie poświęciłem dużo czasu na szukanie rozwiązania, może godzinkę - półtorej , ze względu na to ze goni mnie piekielnie termin. Będę bardzo wdzięczny za jakieś porady, w ostatecznosci mogę wyexportować model do maxa ale będzie problem bo gubi sporo textur.

 

Znalazłem freewarowy plugin do sketchupa o nazwie 3D rad exporter

 

http://www.scriptspot.com/sketchup/plugins/3d-rad-exporter-interactive-architectural-walkthroughs-and-games-with-sketchup

 

jednak nie jestem pewien czy to działa na tej zasadzie co opisałem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Hej

 

Nie jest to takie proste jak sie wydaje. Nie wiem jak Sketchup, Max ma mozliwosc wyeksportowania do vrml'a ktory pozwala poruszac sie po pomieszczeniu. Problem w tym ze trzeba wszystkie mapy pozadnie wypalic, modele zoptymalizowac pod wyswietlanie real time. Jest troche roboty z tym, tak w skrocie.

Jest jeszcze quest3d ktory jest zrobiony konkretnie pod takie prezentacje, nie mam pojecia jak tam wyglada sprawa z importem z keczupa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AngelOfDeath_200

Dzięki za odpowiedz. Własnie się bawie quest3d ale to wyzsza szkoła jazdy nie widze zabardzo tego żeby to wykonać w 1-2 dni :/ mam problem po samym imporcie , robi sie masakra z kanałami , niby ustawiam tam start , render , oswietlenie i kamery ale lipa, lece tutki własnie ale czarno to widze. Myślałem ze będzie to troche prostrze :)

 

jak by ktos mial jakies jeszcze sugestje chetnie wysłucham ich.

 

dzieki za zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności