Skocz do zawartości

Jakie światło ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam mały problem. Zrobiłem sobie model lokomotywy, narzuciłem na nia czarny materaił ale teraz nie potrafie jej oswietlić.Próbowałem skylight i innych ale coś minie wychodzi. Ta praca jest na prace dyplomową wieć jest to dla mnie bardzo ważen.Jeśli ma ktoś jakiś sposób był bym wdzieczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

To mi wygląda na 100% czerń, a taki kolor nie występuje w rzeczywistości. Zresztą sam kolor nie wystarcza. Gdzie tu jakaś tekstura, specular, bump? Choćbyś nie wiem jak się namęczył to bez dobrego materiału nie będzie to wyglądało realistycznie. To raz. A dwa że do oświetlenia używa się przeważnie więcej niż jednego światła. GI zostaw lepiej w spokoju bo pogarsza jeszcze bardziej wygląd twojej pracy. Pod pociągiem powinno być ciemno. Najpierw naucz się podstaw oświetlenia i renderingu a potem zabieraj się za GI.

 

Daj np. jedno główne (rzucające cień) światło direct light świecące z lewego górnego rogu, drugie oświetlające (zarysowujące kontury) przodu, i trzecie ujemne do symulacji GI pod pociągiem (prostokątny direct light świecący z góry). Potem możesz dodać ze 2 do ew. doświetlenia obiektu (najlepiej z wyłączonym specularem). Światła powinny być leciutko zabarwione na niebieski kolor.

To taka moja propozycja wzięta zupełnie z głowy. Najlepiej samemu poeksperymentować. To ty najlepiej wiesz jaki chcesz efekt uzyskać.

 

Zmień kolor ziemi na jakiś ciemniejszy bo na jasnym źle wyglądają takie \"ciężkie\" i masywne obiekty.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności