Skocz do zawartości

autodesk material library


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym uzytkowniekiem tego programu i jeszcze sporo rzeczy nie wiem, dlatego wole się zapytać. proszę o wyrozumiałość i pomoc.

W oknie Slate Material Editor w 'zakładce' Materials/Map Browser posiadamy rożnego rodzaju Mapy, Meterials, Controlers(?) i Autodesk Material Library. W tej bibliotece znajdują się różnego rodzaju materiały.

 

Pierwszy dzień bawie się w teksturowanie i prosty rendering. Wczesnie zapoznawałem się z modelingiem.

 

Chciałem zrobić sobie wstepny projekt jakiegoś wnętrza. Tak na wypróbowanie tych materiałów z biblioteki. (jakąś podlogę, ceramikę, plastic, beton ) zobaczyć po prostu wstępnie jak to wygląda i na jakiej zasadzie działa.

 

Tylko z tym wiąże się pewien problem, gdy chciałem ową rzecz wykonać, zrobiłem sobie sześcian i chciałem go całego pokryć ceramiką. Wybrałem tam odpowiedni rodzaj (zielona) przeniosłem go na sześcian, ale podczes renderingu ceramika nie jest zielona tylko czwarna. Na dodatek drewno wgl, nie wygląda na drewno. A cement tak na prawde nie przypomina go w ogóle.

 

Chciałbym, aby ktoś wyłumaczył mi na jakiej zasadzie działa ta biblioteka i czemu nie moge z niej stworzyć żadnej konkretnej rzeczy.

 

I jak mogłbym w inny sposób stworzyć sobie takie rzeczy, jak nie z tej biblioteki, chyba, że to z nią jest coś nie tak. może błąd przy instalacji?

 

proszę o pomoc :)

Z góry dziękuje.

RW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności