Skocz do zawartości

SCENA 3D: Biuro


sasqoc

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie bedzie to biuro:)

Jest to zadanie z uczelni mam zaprojektowac i zwizualizowac biuro(z pewnymi wytycznymi ilosc i rodzaj pomieszczen)

Oryginalnie kazano nam to wykonac autocadzie 2004 ja jednak postanowilem to wykonac w maxe. Bede stosowal sporo uproszczen ze wzgledu na ograniczony czas wiec prosze nie naskakiwac na mnie ze moglo dodac wiecje szczegółów.

 

Zaczełem prace w autocadzie i wykonalem plan pomieszcze z których puzniej korzystalem w maxe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

na 3D nie wiele jeszcze widać ale mam pytanie do rzutu - czy miałeś juz dany jakiś układ przestrzenny czy sam to zaprojektowałeś? (z tego co piszesz wynika że to Twój proj) bo układ funkcjonalny pozostawia wiele do zyczenia. Jeśli możesz to pozmieniaj bo wizualka nic nie da jesli projekt masz do bani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za duzy to nie jest, ale przepisy wymagaja osobnych wejsc do sanitariatu damskiego i meskiego, kazdy sanitariat takze musi miec przedsionek (ble, ble ble.) ale wymiarow teraz Ci nie podam - NEUFERT zostal w pracy ;) A klucza do ACAD\'a tez zapomnialem zabrac, no a z glowy wylecialo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm...

Co do kibili to sie zgodze zapomnialem o polci przeciwnej:P

Starm sie jakos wcisnac drugie wc.

Co do pokoju szefa ze bedzie mial nieprzyjemne halasy....

Wystarzcy dac grubsza sciane z odpowiednich materiałow które tłumia dzwieki.

Przedsionek w wc bylo w planach najpierw umywalki puzniej sciana oddzilajaca pisuary i kabiny z klopami:P

 

Niema na planie odleglosci ale sa to spore pomieszcze. Jak wcisne drugie wc pokaze zwymiarowany plan. Wszytko jest na planie prostokata o wymiarach 18x14 metrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli zaczynamy konkretyzować....

od początku -windy są jakby przymałe(weź pod uwagę że winda umieszczona jest w szybie windowym ) chyba że to winda na 2os.usytuowanie wind jest trochę słabe -narożnik jest atrakcyjnym miejscem -doswietlenie z obu stron, a Ty tracisz miejsce na windy które nie muszą być oswietlone. Spróbuj je zrobić w środku budynku (podobnie schody).

Komunikacja -jakaś pokręcona do tego różna szer. - przy windach wąsko (a tam będą czekać ludzie i jest potrzebne szerzej) a dalej szeroko i hol gdzieś nie wiadomo gdzie. Hol powinien być przy windach a w nim zlokalizowana recepcja i na nia przeznacz więcej miejsca bo w korytarzu (i do tego na zakręcie) to się nie zmieści. musi przecież zmieścić się \"box ew. lada\" min 60cm, pani z krzesełkiem ok 100cm i moze jakieś szafki itp a przed ladą przejście 120cm. Więc u Ciebie wszyscy muszą przejśc pod ladą ;)

I ten sanitariat popraw jak pisał MareG

To chyba tyle z ważniejszych spraw

powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recepcja jest w rogu a ten holl ma 3 metry:)

Przesadzielm z tym holem:P

wiec biurko 1,2 sie spokojnie zmiesci i przejscia bedzie sporo.

 

Ale projekt rzeczywiscie jest do bani i robie jeszcze raz:P

Zaduzo bledow by przerabiac.

Coz pierwszy raz i niewidzialem tych blendow:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3x2 to spoko -windy wejdą :) patrzyłem tak mniej-więcej sugerowałem się wymiarami drzwi (ok. 110cm) i z proporcji wgladały na małe.

i wcale nie przesadziłeś z holem 3m to wcale nie tak duzo na taka przestrzeń, jak jescze zrobisz windy to mmoże nawet trzeba by powiększyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki moze juz trche za pozno na przesuwanie wszystkiego pomieszczen, ale nie sadzisz, ze Twojemu projekotwoi brakuje troche logiki? (chodzi mi o uklad funkcjonalny) Niby na pierwszy rzut oka wszystko ok - potrzebne pomieszczenia sa ale poukladales to tak zeby tylko sie zmiescilo... brakuje przedewszystkim jakiegos widocznego modulu, na ktorym zbudowales scinay pomieszczen - najpiew konstrukcja chlopie! Po drugie komunikacja - jakies zalamania tona straconej przestrzeni - komunikacja wyznacza logike funkcjonowania budynku - windy w rogu budynku błeee... Brakuje strefowania - strefa publiczna, polpubliczna i niepubliczna. Musisz narzucic gdzie kto moze sie dostac. W zwiazku z tym prblemem obsluga klienta znajduje sie najdalej od wejscia i musi on przejsc przez strefe gdzie pracownicy raczej woleliby czuc sie sami - z drugiej strony sam czuje sie skolowany widzac pracowwnikow pomykajacych na kawke. To pomieszczenie powinno byc najblizej bo najwiecej klientow przychodzi wlasnie tam. A szef to najwyzsza instancja - powinien byc jak najdalej od pospolstwa - On nie zadaje sie z byle kim ;) W ogole nie zastanowiles sie nad strefa techniczna windy, schody, WC to wszystko powinno byc razem. Wierz w co chcesz ale WC to zawsze serce budynku :)

Pozdrawiam - uporzadkuj, uprosc :] - co Ty zajecia z Pietrasem, albo Lisikiem na RAR Gliwice masz??!! :]]]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wydzial ma pewnie tak samo idiotyczny profll nauczania jak moj - Nas nauczyli podstaw projektowania na 3 rok - po kiego byly te 2 pierwsze lata to zielonego pojecia nie mam. Zrob sobie najpierw idealne pomieszczenia - najlepiej zerznij z jak leci NEUFERTa - ustaw idealny kibel, potem sekretariat - musisz wiedziec ile co zajmuje. Potem pogrupuj te pomieszczenia w strefy funkcjonalne, a na koniec komunikacja poukladaj to w logiczna calosc. NIe zaczynaj od d...y strony i zastanow sie jak ten budynek ma funkcjonowac a nie czy zmiesci sie w holu biurko szerokosci 1,2m :] Pozatym wiecej finezji - jakies atrium przeszklone otwarta klatka schodowa :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności