Skocz do zawartości

Animowana wizka...


lukasjogabonito

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu myślę nad projektem strony internetowej. Zrodził mi się w głowie pewien pomysł (pewnie już dawno ktoś ma taką stronę, ale osobiście się nie spotkałem). Tematem głównym będzie wizka, w której będą animowane elementy takie jak firana powiewająca na wietrze, czy dym z papierosa....dodatkowo planuje w AE zrobić drgania kamery by jeszcze bardziej "ożywić" stronę. Problem jednak w tym, że do dzisiejszego dnia z animacją nie miałem nic wspólnego... piszę tu oczekując jakiejś rady, lub pomocnej dłoni bo pewnie robię wszystko niepotrzebnie na około:D

 

W każdym razie dziś dla testów, by zobaczyć czy w ogóle podołam zrobiłem animacje firanki (cloth+wind) zależało mi by uzyskać firanę powiewającą na lekkim wietrze....scena mocno testowa by się szybko liczyło:

 

http://vimeo.com/15877239

 

Od razu pytanie techniczne... doszedłem,że w v-rayu można zapisać to do konkretnego formatu (avi. itd) można też zapisać sekwencje renderów...mógł by się ktoś wypowiedzieć jaka jest najlepsza droga i w czym to potem składać????

Ponadto czy jak ustawie parametry wiatru, to czy ten wiatr bedzie wiał "powtarzalnie" ??? np ze co kilkadziesiąt sekund firanka będzie się układała podobnie by to potem zapętlić? może teraz to nie istotne, ale jak przyjdzie do renderowania końcowej sceny co przypuszczam jedna klatka ok 1,5h - 2h to już chyba tak:)

Z góry dzięki za wyrozumiałość...

 

Luk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Od razu pytanie techniczne... doszedłem,że w v-rayu można zapisać to do konkretnego formatu (avi. itd) można też zapisać sekwencje renderów...mógł by się ktoś wypowiedzieć jaka jest najlepsza droga i w czym to potem składać????

 

to jest walkowane przy prawie kazdym pytaniu o render animacji na tym forum :) Zapisuj do sekwencji plikow, potem skladaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dla bezpieczeństwa zapisuj jako sekwencje plików np. .png lub .tga

nie .jpg żeby nie tracić na kompresji na samamym początku. A o avi najlepiej zapomnij bo jak po trzech dniach renderowania komp Ci stanie dęba to nie uda Ci się odzyskać wyrenderowanego materiału. Nawet jeśli, to szkoda nerwóow i zachodu. Jak Ci prąd wyłączą na 234 klatce to po restarcie zaczniesz od niej render i po kłopocie.

 

Firanka może być :)

 

Wytrwałości życzę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam skończyłem animację, ale mam problem z wyrenderowaniem (smużenie itd) przy animacji fly-trought włączałem by liczyć light cache tylko na początku i było ok ale tu tak nie mogę bo są ruchome obiekty w scenie...czy są jakieś ustawienia które pozwolą to rozwiązać inną metodą niż tą opisaną na spot3d????

 

kadr:

?di=712994109048

 

Poleci ktoś jakieś dobre ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności