Skocz do zawartości

GeForce GTX 560 Ti czy Radeon HD 6950 do maxa 2012


mujas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Doradzam kumplowi zakup kompa który rysuje w 3d max bardzo skomplikowane sceny (powyżej 10 mln. poly). Budżet kaski na kartę graficzną oscyluje w okolicach 800 do 1 tyś zł. W związku z powyższym mam pytańko jaką kartę graficzną wybrać tz. z której rodziny czy GeForce GTX 560 Ti czy może Radeon HD 6950 ?? chodzi głównie o wydajność. Kiedyś czytałem w jakimś poście (na tym forum) że o wydajności w viewportach maxa decyduje niby wydajność wypełniania pikseli - w przypadku tych dwóch typów kart ten parametr jest on zbliżony, natomiast wydajność wypełniania tekseli i wydajność geometryczna jest większa w przypadku Radeon-a HD 6950, ponadto jeszcze na korzyść Radka przemawia 2 Gb na pokładzie.

Jak to się ma w praktyce testował ktoś z Was te karty która tak naprawdę szybciej śmiga w 3ds max 2012 ?? i czy różnica między niby jest tak naprawdę odczuwalna??

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez mujas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Mam GTX 560 Ti od asusa 900Mhz overclocked w standardzie 1 gb . W maxie 2012 jest dosyć szybka , ale bardziej jest to zaleta przebudowanego viewportu maxa w 2012 NITROUS , który dużo lepiej pracuje niż view w poprzednich wersjach . Przy dużych scenach i teksturach Opencl pod vrayem RT - nie wykorzystasz , ze względu na małą ilośc ramu . Ale Radeon ze względu na swoje rozwiązania też ci w tym nie pomoże .

560 Ti trochę dziwnie zachowuje się w rozdziałce 2560x1600 w Autocadzie , znika np pasek zadań /brak windowscliping ?/ . Ale może to wina niedopracowanych jeszcze driverów . Ogólnie może być jako wydajność / cena . Ma 2 wiatraki ale działają wyjątkowo cicho .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do maxa wybrałem HD 6970, jutro powinieniem już ją mieć to potestuję. Wybrałem radeona bo ma więcej ramu przy niższej cenie i porównywalnych pozostałych parametrach co GeForce, na CUDA'ch mi nie zależało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ma ktoś może kartę HD 6950?

bo ja niedawno nabyłem, wersja 2 GB i niestety muszę powiedzieć, że jak na razie jestem średnio zadowolony, żeby nie powiedzieć, że rozczarowany:/

Tylko, że to może problem jest np. w serownikach albo jakiś ustawieniach a nie w samej karcie :/

ogólnie karta działa beż zarzutu i jest wydajna, ale w maxie jest problem (zarówno w 2010 jak i 2012) mianowicie wszystkie gridy widoczne w viewportach są rozmyte, nazwy znajdujące siew lewym górnym rogu viewportu też są rozmyte, da się przeczytać ale są rozmyte, jakby ktoś na to wszystko jakiegoś blura dał;)

 

podobnie jest np. z ikonkami na samej górze, nowa scena, otwieranie, zapis itd. i z prawej wyszukiwarka pomocy to samo, wszystko jest takie rozmyte :/ jak będę w domu to zrobię screeny i dołączę.

 

wie ktoś co może być tego przyczyna?? karta kiepska? karta w ogóle się nie nadająca do maxa? sterowniki? jakieś ustawienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności