Skocz do zawartości

Modyfikator Skin


BoasBlue

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jest to mój pierwszy post na forum.

 

Szukałem dobrego tutka związanego z modyfikatorem skin lecz niestety nie znalazłem, dlatego zakładam ten temat.

Wcześniej pracowałem na modyfikatorze physique ale jest on dość uciążliwy i krytykowany przez wielu użytkowników, dlatego postanowiłem nauczyć się modyfikatora "SKIN".

Potrzebna mi jakaś podstawa, żeby w ogóle ruszyć i zrozumieć funkcje. Także, jeżeli ktoś ma dar tłumaczenia lub posiada gdzieś w zakładkach link do zrozumiałego tutoriala, proszę napisać, będę bardzo wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To moze po prostu Help? Opisane najlepiej i najdokladniej.

 

W uproszczeniu idea jest taka, ze modyfikator Skin przypisuje vertexy do wybranych kosci. Mozesz edytowac te przypisania za pomoca tzw. malowania wag. Po prostu pedzlem "malujesz" sile, z jaka kosc oddzialuje na vertex. Jest to rodzaj skinowania z najwieksza kontrola nad deformacjami.

 

Teraz wczytaj sie w szczegoly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miednic.jpg

 

Można na moim przykładzie wyjaśnić jak maja być kolory rozłożone? Czy te najcieplejsze mają być ustawione pod daną kość, aby możliwe jaknajmniej ingerowały w inną/sąsiednią ? Ustawiając różne wartości w weigh nie zauważałem też żadnych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka natura człowieka, że czasem zamiast pomyśleć, woli poczekać na gotowe.

Idąc po obiad pomyślałem sobie, no przecież, poprzez track selection można przemieszczać postać, czego ja na to od razu nie wpadłem :) Sory za offtop. Gdybym miał jeszcze jakies pytania dotyczące modyfikatora skin, będę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności