Skocz do zawartości

szkalana kula


Asdef

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Zrobiłem sobie szklaną kulę i chcę zrobić coś w stylu kula czarownicy tzn.

I teraz chcę odtworzyć na tej kulce krótki filmik avi tylko żeby on był też w miarę przezroczysty i jak mam to zrobić ?

 

PS. Jak komuś się chcę to niech ktoś napiszę krok po kroku lub da do tego jakiś tutek bo niestety w maxie poruszam się od tygodnia ;)

 

zapomniałem dodać że to jest 3dsmax6

 

[Wyedytowany dnia 3-7-2004 > Asdef]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

nie wiem, czy to zadziala, ale sproboj na kule nadac material \"blend\" - jako pierwszy slot - szklo, jako drugi slot - material z avi jako mapa w kanale diffuse.

ale jakby co to nie bij, bo nie sprawdzalem tego nigdy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Mulczas

nie wiem, czy to zadziala, ale sproboj na kule nadac material \"blend\" - jako pierwszy slot - szklo, jako drugi slot - material z avi jako mapa w kanale diffuse.

ale jakby co to nie bij, bo nie sprawdzalem tego nigdy :D

przepraszam że takie głupie pytanie zadam ale co to jest właściwie to diffuse tak swobie patrze na te opcjie w max\'e

i nie wiem jak to zrobić możesz bliżej ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob cos innego..... bo narazie to porob kilka tutoriali do maxa a nie biez sie za prace niewiadomo jaka.....proponuje przerobis proste tutoriale zebys wogle zalapal co gdzie jest.....bo watpie zeby ci ktos chcial tlumaczyc krok po kroku.....to naprawde dobra metoda : przeczytaj sobie o materilal edytor w helpie maxa itp....

p.s. diffuse to slot w material edytor gdzie sie na prosty jezyk wkleja textury oraz inne mapy itp....odpowiada za kolor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłane przez Marcin

zrob cos innego..... bo narazie to porob kilka tutoriali do maxa a nie biez sie za prace niewiadomo jaka.....proponuje przerobis proste tutoriale zebys wogle zalapal co gdzie jest.....bo watpie zeby ci ktos chcial tlumaczyc krok po kroku.....to naprawde dobra metoda : przeczytaj sobie o materilal edytor w helpie maxa itp....

p.s. diffuse to slot w material edytor gdzie sie na prosty jezyk wkleja textury oraz inne mapy itp....odpowiada za kolor...

 

No niestety potrzebuje tego do tajnego projektu związanego z programowaniem a nie grafiką, a tą grafę jaką chcę zrobić to jest tylko do animowanego loga w programie którego tworzę więc poznawanie wszystkich opcji maxa jest mi na razie nie potrzebne jak skończę projekt to wezmę się za max‘a bo to zaczyna się robić ciekawe no ale niestety wszystkiego naraz się nie nauczę programowanie + grafika 3d = mieszanka wybuchowa ;)

Więc jak ktoś by był tak miły i mi pokazał krok po kroku jak to zrobić to będę wdzięczny

 

o... jeszcze jedno kulkę już mam, wiem gdzie jest ten \"materials editor\" ale to diffuse tam nie mam.

chodzi mi o wklejenie tej wstawki w kulkę *.avi

 

jeszcze raz bardzo was proszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności