Jump to content

Zestaw PC: 4000zł


Makal
 Share

Recommended Posts

Witam.

 

Sprawa wygląda następująco. Mam w planach zastąpienie mojego obecnego MBP nowym komputerem stacjonarnym postawionym na Windows 7. Jestem studentem grafiki komputerowej i normalnie pracuję w 2D jednakże w tym roku zdecydowałem, że zwiążę swoją dalszą przygodę na stałe z 3D. Obecnie uczę się od ponad 2 miesięcy Mayi i choć moja wiedza nie jest jeszcze duża to przypuszczam, że dalej będę pracował w tym programie + ZBrush + ew. XSI. Rendering w Mental Ray i w niedługo też pewnie RednerMan. Na chwilę obecną wciąż nie wiem, w którą stronę 3D się skieruję, czas pokaże, ale pewne jest to, że w najbliżej przyszłości po prostu będę się uczył programów i korzystał z wszystkich rzeczy po trochu (modelowanie, ringging, renderowanie itp.).

 

Chcę więc by stacja robocza była dość "elastyczna" jeśli chodzi o ten zakres działań... + Photoshop (praca z względnie wielkimi plikami rzędu 700MB; choć jeśli mój MBP z 2007 r. sobie z tym radzi to nowy komp powinien tym bardziej) + Illustrator + After Effects. Maszyna prawdopodobnie będzie mi służyć przez 4 najbliższe lata.

 

Pewne jest, że komputer będzie pracował z dwoma monitorami (których, jak napiszę za chwilę, proszę nie wliczać do kosztów zestawu). Na chwilę obecną będą to:

- Eizo CG223W (22" 1680 × 1050) na łączu DP

- NEC E222W (22" 1680 × 1050)

(to się jednak może z czasem zmienić).

 

Chciałbym też połączyć dwa dyski HDD w MatrixRAID. Z tego co wiem za obsługę takiej macierzy odpowiedzialny jest chipset płyty głównej, więc trzeba to chyba sprawdzić w specyfikacji danej płyty. A jeśli chodzi o obudowę to myślałem nad Fractalem R3 Black Pearl.

 

Koniec końcu...

 

W cenę 4000 zł wlicza się:

- obudowa

- zasilacz

- płyta główna

- procesor

- RAM

- HDD

- karta graficzna

 

Nie wilcza się: napęd optyczny, monitory, mysz, klawiatura itp...

 

PS. Jeszcze takie pytanie z mojej strony. Procesor w grafice 3D odgrywa ważną rolę, czy warto więc czekać na nowe układy Intela Ivy Bridge? I pytanie, które z tego wynika. Czy jest coś z nowinek technicznych na co warto poczekać, a wyjdzie w najbliższych miesiącach?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy