Skocz do zawartości

modyfikowanie obiektów połączonych jako parent


nebaba

Rekomendowane odpowiedzi

Pracuję nad modelem samolotu z I wojny światowej. Staram się połączyć cięgna sterujące sterem wysokości. Chciałbym, by poruszały się tak, jak to ma miejsce w prawdziwych samolotach.

Oczywiście nie chodzi mi o podłączenie do wolantu w kabinie, tylko o symulację poruszania się.

 

1 - jest osią do której podłączyłem (PARENT) cięgno 3 poprzez zaczep 2

Teraz kiedy wybieram oś i próbuję ruszyć sterem wysokości wszystko obraca się wokół osi 1. Oczywiście - powinno być tak, że ster się porusza, zaczep (2) się porusza i cięgno (3) też się porusza. Tylko w jaki sposób mam zrobić, by cięgno (3) w miejscu połączenia z zaczepem (2) poruszało się normalnie, a w miejscu ukrytym gdzieś w kadłubie zostało przyklejone. Chodzi mi o efekt przypominający ruszanie się cięgien przy poruszaniu steru wysokości.

 

Jeżeli nikt nie wie co z tym zrobić, proszę przynajmniej o jakiś link do tutoriala opisującego jak podłączyć odcinek tak, by jego początek dawał się poruszać a koniec był umocowany w stałym punkcie. Ewentualnie - będę też szczęśliwy, jeśl ktoś podpowie czego mam szukać w internecie, bo nie wiem jak to nazwać :(

 

Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności