Skocz do zawartości

[Pomoc] Modele aut na potrzeby symulacji PC (nieodpłatnie)


Gość m_lesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich Forumowiczów

 

Jestem jednym z administratorów portalu SimRacingPL, gdzie ścigamy się w regularnych ligach na symulatorach dostępnych na komputery PC (głównie rFactor, iRacing i Race07). Ja osobiście zajmuję się parametryzacją fizyki aut wyczynowych klasy GT - na potrzeby naszej ligi FIA GT na rFactor oraz niektórych aut drogowych (również rFactor).

 

Poszukuję grafików 3D, którzy na moje potrzeby (do prywatnego użytku oraz wyścigów na portalu SimRacingPL) przygotowaliby wybrane modele aut drogowych i/lub stricte wyczynowych. Obecnie bowiem korzystam z aut "pożyczonych" z innej gry wyścigowej i chciałbym to zmienić :) Sam niestety nie mam czasu oraz umiejętności, by osobiście wykonać potrzebne mi modele w zadowalającej mnie jakości.

 

O jakim zakresie prac rozmawiamy? Prawda jest taka, że wszystko zależy od samych grafików, ile czasu będą w stanie poświęcić. Przyda mi się wszystko - od modeli felg, zacisków czy tarcz hamulcowych aż po kompletne auto (z wnętrzem włącznie).

Liczy się przede wszystkim chęć pomocy!

 

W tym momencie, za całkiem nieźle wyglądające modele, uznaję te z gry NFS: Shift - na jeden kompletny model LOD A przypada około 20-25k trójkątów, więc relatywnie mało, jak na to co można zobaczyć na Waszym forum :)

 

Mi zależy na jakości oraz detalach (oczywiście, na miarę dostępnych w internecie materiałów, na bazie których wykonane zostaną modele) przy czym jako że modele te będą wykorzystywane w grze komputerowej, nie można przesadzać ze szczegółami - ilość polygonów jest do ustalenia.

 

Z aut drogowych, przede wszystkim interesuje mnie cały typoszereg Porsche 997, a więc od podstawowej Carrery aż po GT2 włącznie. Do tego Carrera GT. Wcześniej czy później, będę myśleć o odświeżonej linii 997 (a więc od 2009 roku, kiedy pojawiła się Carrera 997.2). Wszystko jednak zależy od danych technicznych jakie uda mi się zdobyć dla poszczególnych aut (do 997.1 mam ich już bardzo dużo).

 

Jeśli z kolei chodzi o auta wyczynowe, to przede wszystkim klasa GT1 z sezonu 2010. Następnie wybrane auta klasy GT4, również z sezonu 2010 (GT4 to w 85% auta drogowe przystosowane do ścigania - klatka, kubeł, wybebeszenie wnętrza itp. ale nadwozie to 100% seria). Gdzieś pomiędzy będę myśleć o 997 GT3 Cup na sezon 2009 i/lub 2010 (pod względem fizyki, auto już od dawna jest "na chodzie" ale używam cudzego modelu 3D).

 

 

Zainteresowanych proszę o kontakt, najlepiej na maila (powinien być widoczny w moim profilu) bądź gg, ewentualnie bezpośrednio w tym temacie.

 

Pozdrawiam i mam nadzieję że uda mi się znaleźć chętnych do pomocy :)

 

Wesołych i pogodnych Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popular Days




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności