Skocz do zawartości

Dziwne, niepoprawne obracanie obiektów po wpisaniu współrzędnych


Mati-PL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio mam dziwny problem z obracaniem obiektów, a mianowicie po stworzeniu obiektu i modyfikowaniu go w przeróżny sposób (modelowanie, dodawanie do grupy, przypisywanie do niego innych obiektów itp.) po pewnych czasie (i ruchach), gdy próbuję ręcznie wyzerować współrzędne obrotu (wpisując zera) to dzieje się coś dziwnego. Zamiast "0" dla x, y i z to pojawiają mi się dziwne liczby typu 0,001 albo -0,024, tak jakby trzymało jakieś dziwne proporcje pomiędzy tymi osiami a obiekt przyjmuje dziwne kąty które nijak nie mają się do tego co mi wyświetla okienko współrzędnych a reset Maxa nie pomaga. Przy nowo stworzonych obiektach jest już dobrze, ale gdy wrócę znów do tego zmodyfikowanego obiektu to problem wraca i nie mam pojęcia dlaczego tak jest. 0.0

 

Może to wina jakiejś opcji albo skrótu klawiszowego bo czasem zdarza mi się nie docisnąć Ctrl.

Pomóżcie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po resecie X-Forma współrzędne wracają do normy ale wtedy resetują się tylko współrzędne Pivotów a obiekt nadal jest krzywo ustawiony.

 

Ale znalazłem przyczynę takiego zachowania. Dzieje się tak kiedy zrobimy "Select and Link" pomiędzy dwoma obiektami a potem spróbujemy obrócić obiekt podrzędny. Wtedy współrzędne szaleją, ale odziwo gdy zrobię mu reset XForm a potem go usunę to wtedy całe skalowanie obracanie obiektu zeruje się kompletnie i wraca do normy. :P

 

Mimo to wielkie dzięki Smoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności