Skocz do zawartości

bryla 3d autocad i 3ds max teren


blisza

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam plik autocadowski z modelem terenu, wrac z rzutowaniem, poziomice itp ale bez podanych wysokosci poziomic. spliny maja milion vertexow. Plus teren jest zle wymodelowany bo nie jest gładki, tworzy jakby takie schodki na calej wysokosci. mam za zadanie wykonać od nowa ten teren prawidlowo na podanych PZ. Jednak nie mam zadnych wysokosci na rzucie 2d, cczy moge je uzyskac w inny sposob?

Przerzucilam model do 3ds maxa, ale widze nie da sie naprawic tego schodkowego terenu.. jakies pomysly???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Ustawiasz splajny na odpowiednich wysokościach i z compound objects wybierasz terrain albo używasz skryptu populate: terrain który znajdziesz w googlach. Ta druga opcja pozwoli ci wymodelować ładniejszy, łatwiejszy do edycji teren który łatwiej wygładzić.

A jeśli nie chce ci sie ustawiać splajnów to pokaż siatkę tego cadowskiego terenu. może uda się z nią coś zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to wina, że model byl zrobiony w cadzie jednak populate tu nie dziala. jesli chodzi o terrain z compound objects jest bardzo duzo edges to wyglada tak:

http://www.sendspace.com/file/y573j2 screen

 

zeedytuje edges na spliny przez make shape from selection moze wtedy cos wyjdzie.

Edytowane przez blisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

populate terrain jak i terrain z compound zadziała jeśli użyjesz go na splajnach ustawionych na swoich wysokościach. A co do cadowskiego modelu to myślę, że więcej czasu zajęłoby ci naprawianie go niż zrobienie nowego :)

 

edit: nowe poziomice możesz w łatwy sposób "wyciągnąć" z cadowskiego modelu zaznaczając odpowiednie edge i kilkając na create shape from selection

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mysle ze szybciej byloby mi zrobic model od nowa niestety nie mam pliku z wysokosciami. zrobie tak ze po zaznaczam edge poziomic, zmienie je w spliny a potem za pomoca terrain zrobie teren. w razie problemow bede pisac, dzieki!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności