Skocz do zawartości

FumeFX symulacja


turas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co do kolejności przeprowadzania symulacji. Robię to tak:

1 ustawiłem w rolecie Extra detail na wavelet turbulence

2 puściłem symulacje (zajęła 180GB przy 600 klatkach) rozumiem ze to normalne ?

3 następnie z sim mode wybieram wavelet

4 i znowu puszczam symulacje, i po zakonczeniu symulacji wybieram cache na wavelet i moge już renderować

Dobra kolejność ?

 

Następne pytanie, czy gdy robię symulacje wavelet i przykładowo zużycie ramu będzie większe nim posiadam to czy mogę zmniejszyć spacing ? czy będe musiał od nowa robić "default" symulacje.

 

I już ostanie pytanie, czy mogę podzielić swoją symulację na części np. od 0 do 300 klatki i od 301 do 600. Czy później nie będzie widocznego przeskoku czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dwa tygodnie minęły, więc pewnie znalazłeś odpowiedź:) Gdyby jednak nie to:

1. Ok

2. Całkiem normalne przy takiej ilości klatek, aczkolwiek...po to jest wavelet aby takich "kobył" nie robić difoltowo. Wavelet turbulence jest znacznie szybszy, to raz, a dwa cache zajmuje znacznie mniej miejsca.

3. Tak

4. Tak jest

 

Spacing możesz zmniejszyć tylko w zakładce wavelet, i tylko do wartości 1, odpowiadającej dokładnie takiej samej jakości symulacji co difolt. Zauważ, że spacing w General jest nieaktywny w momencie gdy robisz sima w wavelet. Jeśli nie starczy Ci ramu niestety, możesz co najwyżej zadowolić się symulacją z general, lub przeprowadzić całą operację od początku. Co do ramu, w zakładce Wavelet jest mała sugestia: sim up to i render up to, mniej więcej się to zgadza. Jednak do dużych simów i dużych waveletów, bez przynajmniej 16gb ramu nie ma co podchodzić.

 

Możesz podzielić ale tylko po symulacji w post pro. Jeśli podzielisz samą symulację, ta druga od 301 klatki zacznie się od początku.

Edytowane przez ApaczoS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności