Jump to content

Reactor - problemy i pytania


vertical

Recommended Posts

No więc tak. Czasami przy pewnych ustawieniach parametrów elementów (nie wiem jak to się zwie prawidłowo) reactora dzieją się nienormalne rzeczy. Zdarza się, że obiekty znikają, od początku animacji albo np. przy kolizji. Bywa, że siatka obiektu się "psuje" tzn. taki krzak się robi i potem się szybko przemieszcza i znika :D (postaram się może później dorzucić jaki screen). Czy to jest normalne, że przy pewnych ustawieniach dzieją się dziwne rzeczy?

 

Jaka jest różnica pomiędzy Havok 1 a Havok 3? Przeczytałem gdzieś, że Havok 3 lepiej się sprawdza w przypadku ciał sztywnych natomiast Havok 1 w przypadku materiałów, ciał sprężystych i coś tam jeszcze chyba. A jak to się ma do pozostałych elementów reactora jak np. ograniczenia? Mi osobiście w żadnym wypadku Havok 3 nie działał prawidłowo. Nie wiem czy on wymaga jakiejś dodatkowej konfiguracji czy co?

 

Jakie mogą być praktyczne zastosowania Angular Dashpot i Prismatic Constraint? Wiem, że w tym pierwszym chodzi o to, że on utrzymuje stały kierunek obiektu, czy jakoś tak, a ten drugi ogranicza ruch obieketu do jednej osi. Dla pozostałych elemenentów reactora jakoś potrafię znaleźć zastosowanie, ale dla tych jakoś nie rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy