Skocz do zawartości

Reactor - problemy i pytania


Gość vertical

Rekomendowane odpowiedzi

Gość vertical

No więc tak. Czasami przy pewnych ustawieniach parametrów elementów (nie wiem jak to się zwie prawidłowo) reactora dzieją się nienormalne rzeczy. Zdarza się, że obiekty znikają, od początku animacji albo np. przy kolizji. Bywa, że siatka obiektu się "psuje" tzn. taki krzak się robi i potem się szybko przemieszcza i znika :D (postaram się może później dorzucić jaki screen). Czy to jest normalne, że przy pewnych ustawieniach dzieją się dziwne rzeczy?

 

Jaka jest różnica pomiędzy Havok 1 a Havok 3? Przeczytałem gdzieś, że Havok 3 lepiej się sprawdza w przypadku ciał sztywnych natomiast Havok 1 w przypadku materiałów, ciał sprężystych i coś tam jeszcze chyba. A jak to się ma do pozostałych elementów reactora jak np. ograniczenia? Mi osobiście w żadnym wypadku Havok 3 nie działał prawidłowo. Nie wiem czy on wymaga jakiejś dodatkowej konfiguracji czy co?

 

Jakie mogą być praktyczne zastosowania Angular Dashpot i Prismatic Constraint? Wiem, że w tym pierwszym chodzi o to, że on utrzymuje stały kierunek obiektu, czy jakoś tak, a ten drugi ogranicza ruch obieketu do jednej osi. Dla pozostałych elemenentów reactora jakoś potrafię znaleźć zastosowanie, ale dla tych jakoś nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popular Days

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności