Skocz do zawartości

Skin morph i animacja postaci z ubraniem-mesh


Krzychu78

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do konca chyba wiem jak dziala skin morph, bo probuje i nie dziala. Uzywam 3ds max 2012.

Mam postac "golasa", ktory ma gotowy rig i skin. Nie bede animowal go w tym stanie i oczywiscie mam dla niego ubranie, ale zrobione ze zwyklej mesh.

Jak uzyc wlasciwie modyfikatora skin morph ? Chcialbym aby mesh ubioru deformowala sie tak jak mesh tej postaci.

Edytowane przez Krzychu78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

...no tak, dzieki, juz to sprawdzilem.

Jestem juz tym troche zmeczony. Kiedy nie widac efektow pracy jaka w to wkladam, to sie odechciewa, ze tak sie wyraze.

Ludzie sie bawia na dyskotekach, a ja probuje zanimowac jakas fikcyjna, nikomu nie potrzebna postac. Tak fajnie ja zeskinowalem, ze az sie prosi o poprawne wykonanie cloth fizyka.

Jak moze czytaliscie, tylko spodnie dzialaja, z reszta znika... dziwne.

Przenioslem wszystko do nowego pliku i to samo...

Skin Wrap nie jest tak efektywny, no ale ja juz padam na r.. i ide spac.

Pozdrawiam wszystkich ktorzy nie spia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam :) ze zmęczenia Ci się marudzenie włączyło i tyle :D Skin Wrap jest bardzo efektywny i sprawdza się świetnie w produkcji. Dodatkowo ma możliwość konwersji na normalnego skina aby przenieść wagowanie między dwoma obiektami. Jeśli obiekt Ci zniknął to może być to wina skali, pivotów - wyzeruj transformacje na obiekcie i spasuj je odpowiednio. Dasz radę. Kwestia wprawy i odpowiedniej wiedzy.

A jeśli takie technikalia Cię przerastają, to możesz faktycznie przesymulować ciuchy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciaz jestem zielony, a bawie sie w Grafike 3d juz 2 lata. Teraz ntensywnie Maxem prawie rok, a wczesniej troche Blenderem, tez rok.

Bardziej mnie interesuje wizualizacja, ale animacje tez chce zglebiac po trochu. Jest troche tych technik i sie gubie, ale zabawa jest fajna.

Zaraz poprobuje tego SkinWrapa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dziala dobrze z SkinWrap, ale bez wlaczonego TurboSmooth. Inaczej komputer sie zawiesza. Scena nie jest skomplikowana i nie wiem dlaczego tak sie dzieje.

Spodnie mam zrobione Clothem i dzialaja super z TurboSmoothem, a koszula i pulower ze SkinWrapem jest nawet ok, ale bez Turbo. Hmm... Komputer mam bardzo dobry.

Moze jakies podpowiedzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności