Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Użytkowników forum max3d.pl!

 

Chciałem się przywitać i przedstawić kilka swoich prac.

Poniżej zamieszczam kilka grafik, które są wizualizacjami projektów innych osób. Wszystko wykonane w 3Ds 2009design i Vray'u 1.5 sp2, na podstawie rysunków CADowskich.

Jako, że nie kończyłem żadnego kursu, ani szkoły związanej z grafiką 3D i jestem samoukiem, chciałem poprosić o Waszą ocenę i jakieś wskazówki.

 

 

01.jpg

 

02.jpg

 

03.jpg

 

04.jpg

 

05.jpg

 

06.jpg

 

07.jpg

 

08.jpg

 

09.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

 

Pozdrawiam,

K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

w sumie ciężko coś napisać bo w każdej wizualizacji jest sporo elementów do poprawy. To co mi się osobiście najbardziej rzuca w oczy to proporcje - mam wrażenie że sporo elementów jest albo za wąskich, albo za wysokich. Piszesz że rzuty z CAD-a... w takim razie może kamera, jakiś dziwny FOV? Ogólnie, w każdej materii trzeba poprawić sporo elementów. Najlepiej chyba wygląda modeling, natomiast światło i materiały niestety dalekie od ideału. Przede wszystkim nie wiem jakich ustawień v-raya dokładnie używasz ale tak:

- wydaje mi się że w color mapping masz ustawiony linear - przestaw na reinhard i parametrem burn zjedź bliżej expotenciala

- wyłącz vinietowanie w kamerze v-raya

- masz sporo szumów. nie wiem jakie masz ustawienia, ale przestaw sobie w v-ray image sampler na Adaptive DMC z ustawieniami 1-15 na początek. Użyj również light cache (w secondary) oraz irradience map (w primary)

- poczytaj trochę o parametrze glossines w materiałach. Aktualnie wszystkie odbicia masz 'na mokro'.

 

I tak ogólnie - poświęć więcej czasu na pojedynczy projekt - poćwicz światło, różnorodne materiały. Dobrym tematem są kuchnie - bo tam zazwyczaj mamy sporo obiektów, duże zróżnicowanie materiałów. Pozwala się wyżyć :)

 

Mam nadzieję że pomogłem,

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem aż ktoś pierwszy coś napisze a, że był to arturskoczek który wytknął większość błędów to teraz ja coś napisze. Skup się bardziej na jednej wizualizacji, zrób dobre modele i staraj się odwzorowywać ich wymiary, z rzeczy które mi bardziej nie leżą to światło i materiały. Wszystkie są jakieś takie jednolite, druga rzecz to oświetlenie jest zbyt stuczne powiedz może czym świecisz, napisałeś że jesteś samoukiem więc jeśli chcesz się czegoś więcej nauczyć proponuje zajrzec do działu WIP i skupic się na jednej wizualizacji a zapewne uda ci się stworzyć coś fajnego.

 

Pozdrawiam Thecrev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

co do oświetlenia to vray sun + vray sky i skylight portals w oknach.

Co do spróbowania swoich sił w WIP, to właśnie mam to w planach. Myślę, że to mi najbardziej pomoże i otworzy oczy, bo sam ciągle eksperymentuję i zmieniam ustawienia renderowania i nie zawsze to wychodzi tak jak powinno. Niestety nie posiadam jakiegoś super szybkiego sprzętu, więc i to najczęściej biorę pod uwagę. Tym bardziej, że najczęściej wizki potrzebne są "na wczoraj" ;/

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności