Skocz do zawartości

małe pytanko techniczne


wssok

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie....i licze ze ktoś bedzie wiedział jak i co moge zrobić . Możliwe ze takie pytanie juz sie pojawiło...ale kto pyta nie błądzi. ALe wracając do pytania..........wymodelowałem dośc durzy model miasta ..........i on cholernie dużo pamieci zasysa.........mam 2 GB ramu a i tak gdy odpalam render to sie wszystko idzie jeb.... tzn render sie nie odpala...jednie mental ray przy najniższych parametrach sobie z tym radzi.......wiem ze moge podzielić model.....z tym ze potrzebuje rendera całości.....i tak juz zrobiłem(znaczy sie podzieliłem) jadnak chciałbym sie dowiedzieć czy istnieje jakieś rozwiązanie jakaś mozliwość na wyrenderowanie tego wszystkiego razem i w dobrej jakości ....za wszelkie pomysły dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie bardzo rozumiem jak chcesz wyrenderować całość, wszytko razem w dobrej jakości i jednocześnie nie obciążyć kompa, skoro scenka jest tak ogromna. hmmm...

słowo klucz brzmi optymalizacja..

Obiekty, które są na dalszym planie mogą mieć mniej detali i mniej poly... polecam modyfikator Optimize...

Jeśli planujesz animację przelotu przez miasto i zmienną jakość obiektow, to w Utilities masz Level Of Detail...

jeśli chcesz pracować na tej scenie komfortowo to używaj XRef'ów... polega to na tym że tworzysz model odpowiadający wielkością faktycznemu budynkowi i poprzez X-Refa podminiasz go... dzięki temu w scenie masz kilka lekkich boxów a w czasie renderingu max je podmieni z powrotem na pełne wersje z full detalami...

 

nie wiem co tam jeszcze...

Najważniejsze na koniec: GORĄCO......POLECAM......RENDER.... NA..... WARSTWACH!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X ref`ów juz uzywam prawie cała scena z nich sie składa...........ale o modyfikatorze Optimize nie słyszłem i chetnie dowiem sie czegoś wiecej.........co zaś do render na warstwach chyba jestm cieńki bolek bo tym tez nie słyszłem ale mnie zainteresowałeś i prosiłbym o szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadasz wystarczająco dużo RAM'u. Potrzebujesz programu do 'czyszczenia RAM'u' że tak powiem, dam ci link do jednego z nich. Oczywiście ten program posiada różne 'bajery'

http://www.programosy.pl

i w wyszukiwarce wpisz Fast Defrag.

UWAGA!

W czasie gdy program będzie oczyszczać RAM, nie rób żadnych czynności dopóki nie skończy, kilka razy tak zrób, aż bedziesz miał ok. 20% RAMU zajętego. Po skończeniu uruchom ponownie komputer i... Gitara :-D

Jeżeli nie zadział to zainstaluj ponownie Windowsa, albo walnij do mnie na maila [email protected]

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać..

Modyfikator Optimize jest zrozumiały sam przez się... podajesz stopień optymalizacji a modyfikator upraszcza cały model... robi to dość chaotycznie i nie ma co liczyć na cuda jak chodzi o topologię, ale zawsze jest to jakieś wyjście dla dalszych planów, które nie wymagają detali...

 

co do warstw.. jeśli faktycznie czujesz że to za duży młyn, to na początek wystarczy jak podzielisz scenkę na plany i wyrenderujesz osobno... tło, drugi plan, pierwszy plan, itp. Chowasz te obiekty, których nie chcesz mieć w renderze a renderujesz tylko to, co zostanie...

to na rozgrzewkę :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności