Skocz do zawartości

widoki w shaded i realistic maja jedynie biale tlo, a isolation mode izoluje dodatkow


Krzychu78

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co sie dzieje z moim maxem, albo projektem. Uzywam 3ds max 2012 i projektuje dom. Scena nie jest bardzo ciezka, ma 163 000 polys, ale tekstury mam bardzo duze gdyz bede robil animacje kamery, ktora zbliza sie bardzo blisko do roznych obszarow. Nigdy takiego czegos nie doswiadczylem poza dziwnymi, czerwonymi trojkatami przenikajacymi w chaotyczny sposob przez obiekty w pracy w editable poly. To ostatnie tez sie ponownie pojawilo, ale najgorsze ze nie moge zobaczyc widoku w shaded, ze nie wspomne o realistic. Moge jedynie pracowac w wireframe, a i wtedy bywa ze mignie bialy ekran. Czasami widze niektore elementy poprawnie w shaded, ale nie wszystkie. Mam na prawde bardzo dobry komputer, ponad rok. Sprawdzalem na laptopie zony i jest to samo.

Zaobserwowalem, ze moge zobaczyc widok w shaded w momencie kiedy jakis/jakies elementy sa wyizolowane. To dziala, ale nie zawsze, a ostatnio isolation mode wariuje i robi co chce, izoluje rowniez elementy przypadkowe, ktorych na 100% nie zaznaczalem. Jak wracam do normalnego trybu to nie wszystkie elementy sa widoczne od razu, musze kliknac w dany obszar aby sie pojawily, a dzieje sie to z takim spowolnionym efektem. Podczas renderingu wszystko jest jak nalezy. Jedyny raz zdazylo sie, ze na gotowym renderze mialem jaskrawo zielona linje na osi jednego elementu (jakby helper, ktorego nie dawalem i nie mam odznaczonej funkcji render helpers).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności