Skocz do zawartości

Martix69


martix69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Do założenia teczki zabierałem się od jakiegoś czasu, ale w końcu jest:) Głównym celem założenia teczki jest krytyka, ocena prac i chęć nauczenia się czegoś więcej.

 

Tyle wstępu, a teraz to co ostatnio zdziałałem:

Na początek portrety:

(prace układane chronologicznie)

 

wiedzminpskopia.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

gandalfps.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

3frodo.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Uploaded with ImageShack.us

64573718.jpg

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

EDIT:

Poprawione rozdziałki rysunków

 

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez martix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Witam na forum, całkiem niezłe rysunki szczególnie Frodo z pierścieniem mi się podoba. (nr 3)

Jest rysowany w całkiem inny sposób niż reszta rysunków na mniejszą niż wyjściowa skanu, czy fotografii aparatu, bardziej przystosowaną do przeglądania w internecie. ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah, wiedzmiok! Sam dobrze pamiętam, jak rysowałem go prawie rok temu, był paskudny i nie trzymał się kupy, tutaj jest lepiej(ale nie jest dobrze) Anatomia i brak wyczucia przestrzeni się kłania, fragmentami jest okej a czasem, boooom ściana skóry bez trójwymiarowości w tym wszystkim. Kreskę masz całkiem dobrą i z taką już możesz dużo zdziałać ale brakuje podstawy. Np. Gandalf rozjeżdża się przy nosie, oczy wskazują na inną perspektywę natomiast nos na inną. Usta przy wiedźminie rozjeżdżają się, oczy to samo. Frodo jest fajnie narysowany, muszę zgodzić się ze Świeżym. Osobiście wolał bym zamiast tych wszystkich postaci zobaczyć w tej teczce kilka prac z natury lub kilka prostych brył ale naprawdę dobrze rozrysowanych z zachowaniem perspektywy i dokładnej linii. Musisz po prostu wyćwiczyć własne oko jeśli chodzi o portrety, będziesz widział różnice i błędy. Na chwilę obecną radziłbym wrócić do brył i natury, od czasu do czasu próbując narysować coś z fotografii, kadru. Przy tym przykładaj lusterko do bocznej krawędzi kartki, coś jak odbicie horyzontalne w PS'ie, masz wtedy inny kąt spojrzenia na pracę, widzisz co jest nie tak, gdzie oko jest np. za duże albo odbiega od linii drugiego. Cień budujesz fajnie, tutaj nie mam na chwilę obecną zastrzeżeń. W sprawach anatomii i rysunku polecam książki od Andrew Loomis'a z tutów z jakimi się spotkałem najlepsze dla anatomii twarzy są lekcje Proko http://www.youtube.com/user/prokotv . Pozdrawiam :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności