Skocz do zawartości

Scena 3d: Pracownia malarska


dioda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dopiero uczę się 3dsmaxa więc proszę o wyrozumiałość.

Jako, że zafascynował mnie wątek http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=8387 w ramach ćwiczenia postanowiłem też sobie coś podobnego zrobić tylko może potem to rozwine do całej pracowni malarskiej. Póki co to jestem na tym etapie co widać. Konstruktywne uwagi mile widziane. Mnie osobiscie najbardziej rażą cienie (jak je rozmazać) no i ta farba :)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

No farba to całkiem skopana i tubka i to co z niej wypłyneło.

i ta niebieska zakrętka do czerwonej farby?

Nie moge powiedzieć czy jest źle bo jak zaczynałem z maxem to nawet takiego czegoś nie mogłem zrobić.

 

rozmazane cienie: Jeśli urzywasz jakiegoś renderera innego niż scanline to użyj odpowiednich świateł i włącz GI, jeśli renderujesz w scanline i ze standardowymi spot czy omni to w

w parametrach światła w shadows zmień typ z "shadow map" czy co tam masz ustawione na "area shadows"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee dlaczego pendzle w sloiku sa w tak dziwnej pozie,,,, nie wiem czy wiesz ale w tym sloiku powinna byc terpentyna,, taki rozpuszczalnik ktory dodaje sie do farb razem z olejem lnianym, aaa wrazajac,,, pendzle ktore sa niewykozystywane wlasnei trzyma sie w tej terpentynie bo trzeba je przeciez czyscic, co do szykiego schniecia to akurat nie gra roli bo farba olejna dlugo schnie...,,, co do samej czerwonej farby to musisz zatopic ja lekko w boxa, aby nie wygladala jak zelka,, pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masater:no akurat miałem taką zakrętke przed nosem zmienie jej kolor

KoMic: co do ,,dziwnej pozy" zasugerowałem sie tym postem co link dałem no i na necie widziałem tak samo poukładane pędzle. Szczerze wogóle sie nie znam jak to powinno być chyba poszukam jakiś referencjii zrobie tak jak powinno być:)

Dzięki za komentarze bawie się dalej

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności