Skocz do zawartości

Pojazd 3D : BMW Z3 M Roadster


Kostek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak na początek z góry chciałbym zaznaczyc , że to mój pierwszy (tak na poważnie) model i post wogóle :) Dopiero zaczynam modelowac w 3D . 3dsmax włączyłem po raz pierwszy w na początku maja 2004 potem sesja i wyjazd wakacyjny więc nie miałem za dużo czasu na poznanie funkcji programu i szlifowanie swoich umiejętności ale coś tam mi wychodzi jak na totalnego amatora :) Tak wiec oto mój pierwszy model : BMW Z3 M Roadster . Dopiero zrobiłem karoserie ale teraz mam dużo czasu więc już kończe koła (słownie 1 Koło :) ) lampy i inne detale . Było by tego więcej ale wszystko robiłem ręcznie i musiłem niektóre części wymienić :)) Prosze Was o łaskawe wytkniecie mi błędów w modelu tylko tak dyskretnie proszę bo się zdołuje ja początkujący jestem przypominam :))

( chyba moim największym błędem było wybranie Z3 na pierwszy model mogłem zacząć od jakiegoś kanciatego autka :) )

 

p.s.

"trochę" to zabawne ale siatki nie chce pokazywać bo jak zaczynałem model to nie wiedziałem ,że istnieje coś takiego

jak Mesh smooth :) i nie chcecie wiedziec ile on ma polygonów :) (troche humoru na koniec) Pozdrowionka ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

jak na pierwszy model powiem ze ładny bo sam nie jestem zaawansowany i jak zaczełem robić mitsubishi eclipse g3 to lepiej nie mówić jak to wychodziło :) powiem tylko że zrobiłem jedno nadkole i dzwi, a ze wyglądało fatalnie to wolałem nie kontynółować. Troche odbiegłem od tematu ale mi się ten model podoba, to moze dlatego że nie wiem jak wygląda to bmw ale keep working.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh owocny wieczór posprzeczalem sie z dziewczyną więc miałem dużo wolnego czasu. Skończyłem felge i bieżnik przy okazii dorobiłem hi hi :) to tyle na dziś teraz lece się z dziewczyną pogodzić bo więcej niż 4 godz. bez niej nie wytrzymam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za posty ! :)

 

- Predator - napisz mi co z tą felgą jest nie tak poprawie ją wtedy :)

- Filip - może i modeli BMW jest dość dużo ale nie widziałem jeszcze M Roadster 2.8

pozatym ,że Ci sie nie podoba to tylko kwestia gustu popatrz na post Synuśia jemu się BMW podobają :)

 

A tak przy okazji zapomniałem dodać ,że wszystkie materiały są robocze i to bardzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorobiłem kilka detalii...

 

-skilo - właśnie trenuje mesh smooth'a Ten model to jeden wielki trening :) Jak byś mogł to mi pokaż plis te babole bo jak na zielonego przystało zabardzo ich nie widze :)

zrobiłem na szybko renderek zamontowanych kół .Rendrer troche krzywy ale chodziło mi tylko żeby zobaczyć sobie jak to będzie wyglądało :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za badziewiarski wybór.Niedobrze mi sie robi jak widzę bmw.Po drugie to

chyba widziałem dziesiątki bmw zrobionych 3dsmax.Zrobił byś coś oryginalnego heheeh ,a nie znowu BMW.

 

Troche przesadziles tym swoim postem . Idac twoim tokiem myslenia nalezaloby sie zastanowic nad sensem istnienia tego forum . No bo organika juz byla architektura tez, pojazdy i innego rodzaju projekty rowniez byly. Wszyscy modeluja to co chca i tego typu oceny sa niebardzo na miejscu.

Nie powinienes sie skupiac na ocenie wyboru przedmiotu projektu a bardziej na efektach pracy .

Osobiscie marka BMW mi sie podoba i choc moze byla wiele razy walkowana na tym forum to nigdy i nigdzie nie znajdziesz identycznego modelu . Kazdy model jest inny .

 

To by bylo na tyle z mojego kazania .

 

Co do felgi to poprostu taki rodzaj mi sie nie podoba , troszke malo realistyczny . Niewiem przegladnij sobie moze ktorys model z tych ci sie przyda , spodoba .

 

http://www.altavista.com/image/results?q=bmw+rim&mik=photo&mik=graphic&mip=all&mis=all&miwxh=all&stq=60

 

 

Pozdrawiam i czekam na dalsze efekty pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brazila rio ale mnie wkurza (baaardzo skromnie mówiąc)ograniczenie rodzielczosci

na rio testuje materiały brazila no i zostaje mi wybór :scanline czy test brazil :(

zamieżam w najbliższym czasie sprobowac v-ray'a i mental'a ale jak na razie to jestem pochłonięty modelowaniem tego czegoś co miało w założeniu przedstawiać BMW Z3 M Roadster ale dzięki za pomoc doceniam to :) licze na dalsze posty !:)

 

Co do felgi to wzorowałem się tym obrazkiem na dole . Koniecznie musiałem mieć felge od M3 w moim Z3 spróbuje ja troche wy'chamfer'owac troche to ją "wyokrągli" a w planie mam ( może troche utopijny plan ale co mi tam ) dorobić kilka rodzajów felg zdeżaków itp. na wymiane - taki express custom tuning :)

 

p.s. nie dziwcie sie ze sie troche śmieszne rzeczy robie ale jak juz pisalem mam 3dsmax dopiero 2 miechy he he :) pozdrowionka ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche detalii nowych dorobiłem , zmieniłem kształt wlotów powietrza w przednim zderzaku

i poprawiłem próg .Teraz męcze się z przednim reflektorem niedłógo pierwsze renderki ,

a w związku że berdzo niecierpliwy ze mnie człowiek tak dla picu skleiłem sobie karoserie żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda Do oficjalnego sklejenia jescze daleko niestety :(

Czekam na posty ! pozdrawim ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny model...chociaż wydaje mi się troche jakby nadmuchany...??? A najbardziej progi.

 

podpisze sie pod tym, sprawia wrazenie jakby go "cos" nadmuchalo, ale moze to byc wina (braku) materialu, zwyklego roboczego swiatla itd, albo moze za slabo zaakcentowales te kraglosci, nie wiem, nie znam sie az tak bardzo, poki co pracuj i nie martw sie jeszcze o lakier :mrgreen:, detale tez masz zamiar robic, bo chyba widzialem tam amortyzatory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na życzenie michasa zrobilem kilka renderków . Zamontowałem testowy lakier ale musze nad nim jeszcze troche posiedziec . Reder ''z Góry'' jest zrobiony scanlinem bo mi sie test brazil wieszał :P a zamieściłem go żeby sie dowiedzeć czy nadal wydaje sie nadmuchany :\ sprawdzalem na blueprintach i fotkach , i jest całkiem poprawnie - czekam na wasze opinie :) . Wciąż się zmagam z lampami chyba jutro wlepie tu pierwszy render będe wiedział co poprawic lub czy zacząć ją od nowa :) To tyle narka ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łoki zrobiłem lampy w końcu ale nie jestem z nich za bardzo zadowolany chyba je jeszcze przemodeluje Pojawiło sie jeszcze kilka innych detalii Zabrałem sie tak jak zapowiadałem za dodatkowe częsci i szczegóły niedlugo update tak przy okazi chciałbym Was prosic o komantarze co do mojego modelowania Po 2,5 miesiaca nadal nie wiele umiem wiec jak ktos moze to niech doradzi jakąs super technique byłbym bynajmniej bardzo wdzieczny :) pozdrowionka ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek model jak na pierwszy jesto ok. Cwicz ,Cwicz , cwicz w miare czasu opanujesz kolejne narzedzia i utrwalisz poznane wiadomosci. Kolejne modele bede o glowe lepsze:)

Teraz sprobuj pobawic sie materialami , zrob jakis ladny lakier efektowne otoczenie i pozostale materialy chrom , mat.wnetrza dopracuj i bedzie ladnie wygladac.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności