Skocz do zawartości

Niestabilny model - zmiany w wadze vertexów po renderze.


Gość Zaldier

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaldier

Kłaniam się Wam, wszystkim forumowiczom.

 

Mam nadzieję, że tu nie biją ;-)

 

Przechodząc do sedna sprawy, stworzyłem nowy wątek, gdyż przejrzałem większość forum w poszukiwaniu rozwiązania problemu, jaki u mnie teraz występuje, ale bez skutku. Stworzyłem model ręki z Riggingiem, dodając Custom Attributes i możliwość ustawień kątów palców w Reaction Manager. Model ten tworzę celem wykonania animacji ręki podczas tłumaczenia liter na alfabet języka migowego.

 

Teraz problem jest taki, iż podczas Edit Envelopes przy danych zgięciach palca wykonuję poprawki z zaznaczonym Vertices i zmianach wagi poprzez Abs. Effect, żeby uniknąć znacznej deformacji skóry podczas Riggingu. Dla ułatwienia używam modyfikatora Relax, który pozwala mi uniknąć deformacji poprzez wygładzanie. I teraz najważniejsze - często sprawdzam render modelu ręki przy danych zgięciach palców, żeby zweryfikować deformacje i za każdym renderem zauważam, jak poprawione vertexy (Abs. Effect) SAMOCZYNNIE się przestawiają. Początkowo tego nie zauważy się, bo to minimalne różnice (ok. 0.05 do przodu) ale później coraz więcej pokrywa się ich jak na tym zdjęciu:

 

beztytuukmw.png

 

 

Tutaj na przykład początkowo było "zamrożone" przy samym nadgarstku, później po każdym renderingu jakby coraz bardziej zaczęło się zalewać na całą rękę (kolor niebieski).

 

Dodam też, że używałem funkcji Exclude Selected Verts, ale to nic nie daje w tym przypadku, bo wtedy zaznaczone vertexy stają w miejscu i nie da się nimi manewrować podczas rotacji palców, choć wtedy tą zaznaczoną część nie "zalewało" po renderze.

 

Bardzo Was proszę o podsunięcie jakiekolwiek rozwiązania, tak mi zależy na jak najszybszym zrobieniu tych animacji, gdyż chcę to wykorzystać w obronie pracy inżynierskiej. Sam jestem niesłyszący i używam języka migowego ;-)

 

Pozdrawiam ciepło!

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Popular Days

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności