Skocz do zawartości

[mieszkaniówka] dom wielorodzinny


rdawlud

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na miniaturce wyglądało fajnie ...

 

cegła to imo nie jest dobry materiał na tego typu i kształtu budynek. surowy i ponury, developer tego nie sprzeda :) Poza tym dałeś 100 % budynku w cegle (nawet stropy widać że od dołu są cegłą zrobione). Poza wizualną stroną technicznie sporo problemów jest z murowaniem niektórych fragmentów w cegle - zaokrąglenia i tak wyjdą schodkowo, trzeba liczyć wielokrotności cegieł przy otworach żeby nie docinać w pół wysokości cegły, do stropu też jej nie przykleisz a nadproża trzeba robić na wieszakach kotwionych w żelbecie, płytką niby łatwiej ale też nie wszystko się da oszukać. Jakbyś to dał na biało - gładko to ciekawy budynek by był ;)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramy okien maja ten sam material co sciana

nie podobaja mi sie te loggie, takie troche bunkrowate, zrobiłbym wieksze w nich otwory

gorna linia okien nie zgadza sie z linia balkonu, moze lepiej zeby byly na jednym poziomie?

drzewa z lewej strony moglyby miec randomowy obrot bo tak to wygladaja tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ledman, przeczytaj sobie swój post odwrócony o 180 stopni i masz wypowiedź mojej prowadzącej z mieszkaniówki na konsultacjach ;) w 100 % ;) najpierw ramki miałem takie metalowe, wystające trochę przed otwory okienne, to zostały zmienione na właśnie takie ceglane, bo podobny detal jest na otaczających budynkach. W sumie w miarę mi się to podoba, chociaż te metalowe chyba lepsze moim zdaniem. Chciałem zrobić coś jak tutaj:

http://www.archdaily.com/266687/update-the-hegeman-cook-fox/

Bunkrowate balkony co konsultacje praktycznie zabudowywałem coraz bardziej ;) w pierwszej wersji projektu były duzo cieńsze słupki. Też miałem duże wątpliwośći co do takiego zabudowywania, i robiłem to bardzo stopniowo, ale ciągle miałem zwracaną uwagę żeby bardziej. Co do linii okien z balkonem to specjalnie tak zrobiłem, żadnych uwag na ten temat nie miałem.

cegła to imo nie jest dobry materiał na tego typu i kształtu budynek. surowy i ponury, developer tego nie sprzeda :)

Otaczające budynki są z dokładnie takiej cegły, wpasowywałem się mniej więcej w otoczenie. Stropy ceglane - nie zwróciłem uwagi, masz rację. O sprawach technicznych wciąż się uczę. Mieliśmy się tym wclae nie przejmowac. Ale dzięki za zwrócenie na to uwagi.

 

A lewa strona faktycznie bardzo słaba jest, nie wiem czy jej nie wykadruje, ewentualnie spróbuje jakoś w PS podciągnąc czy coś.

 

Pozdro

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te okna wynikaja z kontekstu to ok niech i tak bedzie ;p gdybym byl z poznania to pewnie bym o tym wiedzial ;)myslalem ze cegla wynika raczej z lenistwa albo braku dokladnosci. Nie chcialo Ci sie oddzielic scian od ramy okna ;p z checia zobaczylbym jak ten detal wyglada w realu, masz moze jakies zdjecie? Co do loggi to bede sie upierac ze w jednej linii byloby lepiej. W swoim przykladzie tez tak masz. Natomiast zebysmy sie zrozumieli.. Na balkonie chodzi mi o otwory miedzy tymi scianami np. z prawej strony zamiast dwoch malych otworow zrobilbym jeden duzy, najlepiej wielkosci duzego okna. Jak szerokie sa te otwory? Tylko nie mow ze w sasiedztwie jest zamek krolewski i zasugerowales sie blankami w murach ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna w realu wyglądają tak:

okno.jpg

Co do balkonu zgadzam się z Toba. W mojej mojej wersji te loggie były duzo bardziej otwarte, otwory znacznie większe. Ale to zamkniecie jest właśnie mi poniekąd narzucone że tak powiem. Martwię się trochę doświetleniem wnętrz bo balkony są przy salonach i czy wychodząc sobie na zewnątrz nie wolelibyśmy sobie popatrzec na miasto niż na ceglane słupy ale główny argument za nimi ze strony prowadzącej był taki, że duzo lepiej wygląda bryła z bardziej zamkniętymi i z tym całkowicie się zgadzam. A doświetlaniem wnetrz itp. żebym się nie przejmował aż tak bo będzie ok. Także nie wiem jakie byłoby najlepsze rozwiązanie tutaj, ale ostatecznie loggie zabudowałem ;) pozdro

 

A co do tej jednej linii loggi i okien no to kurcze nie wiem. Ja chciałem jakby przełamać trochę taką jednolitość. Może jest to dobre, może słabe tu już jestem otwarty na opinie. Mi sie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Dla mnie póki co jest to najbardziej udany projekt na tych studiach. Prowadząca powiedziała, że może da się go na jakiś konkurs puścić to się okaże czy pomysł na bryłe i funkcje też jest coś warty czy nie, bo z wizek jestem zadowolony.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności