Skocz do zawartości

HP Workstation XW 8600 czy warto?


pietras80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Mam mały dylemat co do zakupu używanej stacji roboczej HP XW8600.

Ma 2x Xeon X5450 i 6gb pamięci ddr2. (cena 2000zł)

 

Pierwotnie chciałem zainwestować w i7 3770k i 32 gb pamięci.

Mam ogólnie 3500zł do wydania i nie wiem czy pchać się w używkę z 2008 roku

czy złożyć coś nowego do tej kwoty. (obudowę, zasilacz i resztę bebechów

będę miał ze swojego obecnego kompa)

 

Komputer ma służyć wyłącznie do pracy w 3ds max i vray i nie zamierzam na nim grać,

no chyba że w pasjansa jak się będzie renderować.

 

Wiem że to temat rzeka, ale już mój i7 860 i 8 gb ramu doprowadzają mnie do szału.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście czasem renderingu :)

No i płynnością we Viewporatch, ale to raczej zależne już od karty albo od ilości pamięci.

Nie wiem dlaczego, ale przy scenach ok 8 milionów poly strasznie się przycina przy obracaniu kamerą,

a mam Geforca Evga 670 4gb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o quadro sie nie wypowiadam bo nie mam doswiadczen.

jesli chodzi o te dwa xeony to pracowac bedzie ci sie na tym wolniej niz na tym co masz teraz a do renderowania nadaje sie tylko pod warunkiem ze nie masz zbyt ramożernych scen, bo to komp na ddr2 a kupowanie ddr2 w dzisiejszych czasach jest bolesne. sugeruje kupic i7 podkrecic a starego kompa ewentualnie uzywac jako noda do wspomagania przy renderowaniu. dwupodstawkowe plyty to czesto tez jazdy z dzieleniem ramu itd itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że jeżeli ma 8 fizycznych rdzeni to będzie się lepiej zbierać:(

A co do ramu to i tak miałem zamiar dokupić jeszcze 8gb to razem by było 14 gb.

Tak z czysto teoretycznego punktu widzenia to teraz mam:

4 rdzenie x 2,8 czyli 11,2 Ghz, a w tej stacji jest:

8 rdzeni x 3 czyli 24 Ghz zle może to czysta teoria niestety.

Jak bym kupił sobie tego i7 3770k i podkręcił do 4,5 to i tak by było 18 Ghz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu nie uwzgledniasz HT w obliczeniach. faktycznie nie mozna go liczyc jako pelen rdzen ale z moich doswiadczen przy renderowaniu to ht daje dodatkowo jakies 30% mocy. wiec 3770k mozesz tez szacowac na okolo 24ghz. poza tym ivy bridge ma wyzsze ipc wiec wydajnosc z taktu jest wieksza. o ile ? moze ten link pomoze http://pclab.pl/art51473-20.html generalnie caly art mozesz przecztac ;)

wydaje mi sie ze dwu procesorowe rozwiazanie tez troche mocy na komunikacje procow marnuje (ale pewien tego akurat nie jestem)

generalnie takie dodawanie zegarow poszczegolnych rdzeni to bardzo bardzo duze uproszczenie jesli chodzi o porownywanie wydajnosci procow o roznej architekturze ;)

 

aha no i zobacz ile cie to 8gb ramu bedzie kosztowac i sprawdz czy w tej stacji sa wolne miejsca na dodatkowa pamiec, i czy przypadkiem nie musi to byc ddr2ecc i to jakies specyficzne bo plyta z dowolnym nie chce dzialac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej juri36.

Dzięki za podpowiedzi, a artykuł bardzo przydatny.

Cud sprawił, że znajomy znajomego ma w swoich zestawach taką właśnie stację roboczą

z 16 gb ramu. Mój boże dobrze, że ja tego nie kupiłem bo przyrost szybkości w renderowaniu scen wynosi:

Mój stary i7 860 bez żadnego oc renderował scenę 1godz 22min

Hp xw 8600 tą samą scenę wyrenderował w 1godz 10 minut,

 

a najlepsze jest to, że po lekkim podkręceniu mojego i7 do 3,5 wyszło 1godz 09min.

 

Faktycznie masz rację, że obliczanie wydajności tylko na podstawie ilość rdzeni x Ghz

to byłby mój największy błąd.

 

To tą sprawę mam już zamkniętą, a co radzisz zainwestować w płytę 2011 czy 1155.

Przy tej kasie jaką dysponuję mogę do tej pierwszej mogę zainwestować w i7 3820

a przy drugiej opcji to w tn i7 3770k i go trochę podkręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze tak mi się przypomniało, że w cinebench-u 11.5 to ho xw8600 osiągnęło 7,19,

a mój i7 860 po podkręceniu dostał wynik 5,89. (a i tak w vray renderuje szybciej)

Chyba przestanę oglądać te wyniki w cinebenchu bo to może nieźle zmylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pakowanie się w lga2011 dla 4 rdzeniowego proca jest trochę bez sensu. no chyba, że w najbliższej przyszłości planujesz zamianę na x6. dlatego sugeruję lga1055 + ewentualnie dokup ramu do starego kompa, pogoń go jeszcze do tych 4ghz i przypnij go jako noda, tylko do renderowania. zarządzać tym możesz przez np teamviewera albo windowsowy zdalny pulpet i zawsze to trochę szybciej będzie ;) a renderowanie przez DR albo backburnera zależnie od tego czym się zajmujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi właśnie składam drugiego kompa z i7 3770k, a starego kompa pogoniłem do 3,8 bo dokupiłem sobie

chłodzenie corsair h70 i jeszcze dodałem 4x4 gb corsair vengeance. Teraz to mój stary i7 dostał ładnego kopa:)

Dzięki jeszcze raz za wsparcie i rady.

PS. Najbardziej podoba mi się ten windowsowy zdalny PULPET:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności