Skocz do zawartości

Limity obrotow.


darkelf

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam maly problemik... nie wiem czy ja robie cos zle czy po prostu nie da sie tego zrobic tak jak chce... mianowicie, mam boxy, ktore sluza mi za obroty, jednak chce jeszcze do nich dorobic jakies limity obrotu. w tym celu udaje sie do hierarchy->IK i tam kombinuje z rotational joints... niestety, nic mi to nie daje... boxy nadal poruszaja sie jak chca :P... za to sprawdzalem taka sama metode na kosciach i hula :/... tak myslalem, czy aby to nie dlatego, ze boxy nie sa wpisane w zaden lancuch IK?? ale w takim razie gdzie ustawic granice obrotu dla takich obiektow?

dzieki z gory za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Skoro na kościach sie da, to możesz przypiąć boxa do kości...

Jasne że limity dla IK są dla IK i skoro box nie jest wpisany w żaden łańcuch to nie da sie go w ten sposób ograniczyć...

Możesz spisać ekpresję, albo dodać suwaczek regulujący zakres obrotu... zależy co tam kombinujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL.

Wybacz.

 

Ehhh...

 

Biped jest kompletnym szkieletem, ma jedno z przyjemniejszych polaczen FK/IK, praktycznie 'seamless'. To nie jest tylko alternatywa dla Bones.

Poczytaj o nim w Helpie CSowym, przerob tutoriale, poznaj narzedzia.

Jak juz to zrobisz to sam bedziesz sie smial ze swojego pytania.

 

Powiem jeszcze jedynie, ze za 'przytrzymanie' nog odpowiada tzw. Planted Key (obok niego jest jeszcze Slide Key i Free Key... bodajze;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności