Skocz do zawartości

render mental ray - wielka prośba o małą pomoc :)


Vinelseen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno zaczęłam 'zabawę' z 3d maxem, używam wersji 2013, jeszcze nie znam wszystkich opcji które bym chciała. ;) Puściłam sobie render z lepszymi parametrami i rozdzielczością , pojawia się jedno okienko gdzie jest postęp procesu i wszystkie informacje, możliwość anulowania i pauzy i drugie okno, w którym widać renderowany obraz i postęp, ikonki z możliwością zapisu itd. Render idzie już trochę czasu, został ostatni etap i chcąc sobie zminimalizować okno z obrazkiem, zamknęłam je :( render dalej sobie idzie do przodu, coraz więcej procent, komputer pracuje ale nie wiem jak z powrotem włączyć to okno z obrazkiem, ewentualnie jak zapisać ten render jak nie mam widoku obrazu? Bardzo proszę o odpowiedź, mam nadzieje, że te godziny renderowania nie poszły na marne.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dziękuje za pomoc :) niestety podczas tamtego renderu wyłączyli prąd w mojej okolicy i wszystko się... zepsuło ;) teraz mam kolejny problem z którym na razie sobie nie radzę... ;) trochę inny temat, ale może napisze w tym wątku, może akurat ktoś zajrzy o odpowie.

 

Mam zrobioną w v ray mapę hdri, ustawione parametry tak jak w tym tutorialu

. Robię wnętrze mieszkania i w jednym pomieszczeniu jest wszystko tak jak powinno, mapa tworzy widok za oknem, jest dobrze oświetlona, nie ma żadnego problemu. W drugim pomieszczeniu ( które jest po kątem prostym do poprzedniego) za oknem jest czarno. Wczoraj jak się tym 'bawiłam' to mapa za oknem była. Musiałam coś kliknąć i 'zepsułam' , ale nie mam pojęcie gdzie szukać, żeby to zmienić :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności