Skocz do zawartości

fylyp89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Jest to mój pierwszy post na tym forum, co wiąże się z tym, że dopiero zaczynam uczyć się modelowania w 3ds max. Stąd prosiłbym bardzo o wyrozumiałość i posługiwanie się możliwe przystępnym słownictwem :)

 

Moim zadaniem jest wykonanie modelu wnętrza gabinetu stomatologicznego, zastosowanie realistycznego światła sztucznego (fotometryczne) oraz pomiar natężenia oświetlenia we wnętrzu. Wynikiem dodatkowym projektu, (aczkolwiek pożądanym) jest wykonanie fotorealistycznej wizualizacji wnętrza. Gabinet, który posłużył za pierwowzór istnieje w rzeczywistości. W miarę możliwości, przy użyciu darmowych i prostych sposobów musiałem odtworzyć jego wnętrze.

 

Wnętrze gabinetu:

 

ln3g.th.jpg

 

2w8a.th.jpg

 

Przesyłam wstępny render, do którego wszelkie wskazówki i zastrzeżenia byłby dla mnie bardzo pomocne. Według mnie jest w tym momencie bardzo "plastikowy" i nierealistyczny. Ze względu na brak doświadczenia nie umiem stwierdzić, czy wina leży po stronie ustawień renderu, siatki, czy materiałów. Jeśli ktoś byłby w stanie mi pomóc byłbym niesamowicie wdzięczny. Na wizualizacji widać artefakty, niedopasowaną teksturę z logo pojemnika oraz dziwne zjawiska przy lampie fotela, ale z tym mam zamiar sobie sam poradzić. Silnik renderujacy to Mental ray, materiały - Arch design, źródła światła - Photometric uniform diffuse, rectagle

 

Clay:

 

i6jl.jpg

 

Render z mnożonym AO:

 

rfub.png

 

Renderer:

 

12z5.jpg

 

Wszystkim życzliwym forumowiczom z góry dziękuję za pomoc.

 

[ATTACH=CONFIG]91478[/ATTACH]

Edytowane przez fylyp89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności