Jump to content

[Pomoc] Potrzebuję pomocy doświadczonego grafika 3d przy niezależnym filmie SF


Nikodem
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

 

 

Szukam jednej lub dwóch osób, które zechciałyby od zaraz dołączyć do zespołu niezależnej krótkometrażówki SF pt. "IRON CLOUD - Żelazny obłok".

 

Więcej o projekcie:

lunatico.pl/zelazny

facebook.com/ironcloudshort

 

 

Konkretnie potrzebuję pomocy przy jednym animowanym ujęciu pokazującym panoramę zniszczonego, industrialnego miasta w nocy. Praca na bazie grafiki artysty koncepcyjnego - Adama Kuczka (Atlas chmur, Jupiter Ascending). Wcześniej powstał już szkicowy model koncepcyjny miasta w maya (może być wyeksportowany do maxa), który należy uszczegółowić a następnie dobrze oteksturować, ustawić światło i wyrenderować (czas 40 sekund, klatka 2400x1022 px, 25 fps - tutaj możemy jakoś podzielić się ciężarem renderu). Animacja będzie polegać wyłącznie na wznoszeniu się kamery nad ruinami. Tło 2d, dymy i atmosfery zostaną dodane w compositingu przeze mnie. Kolory również skoryguję i dostosuję do reszty filmu. Ponieważ ujęcie będzie wplecione w zwykły, aktorski film wymagany jest duży stopień realizmu. Animacja z kolei nie pozwala na daleko idące poprawki graficzne w postprodukcji.

 

Byłoby dobrze, gdyby sprawa zamknęła się w kilku tygodniach czasu a najlepiej - do Wielkanocy.

 

 

Film jest przedsięwzięciem artystycznym i niekomercyjnym przygotowywanym z myślą o festiwalach filmowych. Wszyscy pracujemy non-profit a jeśli kiedyś będą z tego jakieś pieniądze, będą one dzielone. Nie mamy jednak żadnych planów dystrybucji więc jest to rzecz niepewna. Dlatego przede wszystkim liczę na pasjonatów grafiki, filmu ogólnie i science-fiction w szczególności, na osoby, które chcą sprawdzić swój warsztat albo budować sobie cv pod kątem filmu (nazwisko w napisach czy na imdb.com to rzecz tak oczywista, że aż głupio o tym wspominać). Oferuję również swoją pomoc przy innym projekcie filmowym lub "growym" na zasadach wymiany po skończeniu obecnego filmu - piszę, reżyseruję, montuję, działam trochę w vfx i koloryzacji, pracuję jako architekt - może do czegoś się komuś przydam.

 

 

Szczegóły na priv lub mailem - nikodem.wojciechowski(at)gmail.com. Zainteresowanych oczywiście proszę o próbkę swoich prac.

 

 

Pozdrawiam i serdecznie zapraszam do współpracy.

 

Nikodem Wojciechowski

Kraków

Link to comment
Share on other sites

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy