Skocz do zawartości

Render layers in maya


Rekomendowane odpowiedzi

Natrafiłem na problem podczas tworzenia drugiej warstwy renderu. Chciałbym ukryć poruszającą się postać na tej pierwszej tak, aby była widoczna tylko na drugiej. Niestety gdy próbuje ją ukryć i odkryć już na tej właściwej, ona pojawia się na obydwu.

 

Takiego schematu użyłem.

Stworzyłem nową pustą warstwę, dodałem zaznaczony obiekt (z outlinera) do tej warstwy. Przeszedłem z powrotem na główną, cały czas mają zaznaczony ten upragniony obiekt, skrót klawiszowy (crtl +h) działa i obiekt znika. Przechodzę na warstwę drugą, zaznaczam obiekt za pomocą outlinera i używam skrótu (shift+h). Obiekt zamiast na jednej, ponownie jest widoczny na obu.

 

Dodam, że tym samym sposobem na tej samej scenie próbowałem tak samo zrobić ze światłem i wszystko poszło normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Stworz dodatkowa warstwe i nie uzywaj w tym wypadku mastera layera (ta warstwa ma najwyzszy pruorytet i jesli dokonasz zmiany na niej jakiegos atrybutu ktory nie jest jeszcze zmieniony na innej warstwie powyzej to zmieni sie on dla wszystkich odgornie - nie dotyczy to jednak wszystkich atrybutow)

Jesli uzywasz wiecej niz jednej warstwy to zazwyczaj master layer juz nie renderujesz.

 

Podsumowujac.

Zrob warstwe 1 i warstwe 2 a mastera uzywaj jako tylko miejsca gdzie masz wszystko widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrob tak, wejdz w Attribute Editor, opcje obiektu i w zakladce Object Display masz pole VIsibility.

Odhacz lub zahacz (wedle potrzeby) i Prawym klawiszem i daj Create Layer Override. Tym sposobem musi dzialac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności