Skocz do zawartości

animacja pod kątem gier (i nie tylko)


matiuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie jak wygląda sytuacja odnośnie takiego kierunku ? Jeżeli chciałbym robić np. jakieś krótkie filmiki przedstawiające dane akcje postaci to rig jak i animacja nie muszą być chyba aż tak bardzo rozbudowywane jak w przypadku filmów animowanych ?

 

Patrzyłem na tutoriale o riggowaniu postaci to byłby mega długie o0 wydaje się ze to tylko kości,skinning, kontrolki + inne to samo tyczy się animacji, ale to chyba wszystko pod filmy się robi ? pod gry powinno być łatwiej ?

 

Ciekaw jestem czy osoby które przestawiają swój showreel z animacji korzystają z czyjegoś rigu czy sami robią ? Powinienem wybrać rigging lub animacje ? a może uczyć się obu ?

 

Jakieś rady? jak się za to zabrać, chyba nie powinienem był sięod razu brać za zaawansowany rigging -_- ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

jezeli chcesz animowac to zwykle nikogo nie obchodzi, czy potrafisz rigowac.

 

Takze sciagaj jakies proste darmowe rigi i jedziesz z koksem.

Aczkolwiek jesli tego nigdy nie robiles to proponuje nauke od postaw: timing, spacing, ktory mozna robic na kulkach i na ktorych wielu ludzi animuajcych postacie by sie wywalilo tu i tam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie jak wygląda sytuacja odnośnie takiego kierunku ? Jeżeli chciałbym robić np. jakieś krótkie filmiki przedstawiające dane akcje postaci to rig jak i animacja nie muszą być chyba aż tak bardzo rozbudowywane jak w przypadku filmów animowanych ?

 

owszem, muszą być jeśli chcesz w pełni wykorzystać swoją wiedzę i zanimować nawet pozornie najmniej istotny element postaci.

 

Ciekaw jestem czy osoby które przestawiają swój showreel z animacji korzystają z czyjegoś rigu czy sami robią ? Powinienem wybrać rigging lub animacje ? a może uczyć się obu ?

 

korzystają z darmowych jak i swoich. kwestia umiejętności i chęci.

nikt ci nie powie co wybrać, poczytaj, oglądaj, próbuj, sam zobaczysz co będzie dla ciebie lepsze.

ja od siebie dodam - nie wszystko na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności