Skocz do zawartości

komputer do 3d


siryon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dano mi możliwość złożenia sobie kompa dwuprocesorowego do Cinemy4d w firmie. W necie jakoś mało testów tego typu a i interek ograniczony w domu więc zdaje sie na was bo moja wiedza na temat dualcpu kiepska :) .

karte graficzną i podzespoły mniejwięcej wiem jakie gorzej z cpu i płytą główną Te dwie rzeczy (w zasadzie trzy :)) mają kosztować ok 5 tysi pln

W pierwszej fazie miały to być athlony 2800+ na płycie gigabajta (GA-7DPXDW) ale post wyżej kolega odradza Więc wchodzą tylko opterony (których kompletnie nie znam możliwości) lub Xenony

Pomóżcie bo we wtorek(28-09-2004)mam złożyć oferte

Może być cokolwiek :benchmark w miare nowy ,opisy , linki itp

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Żeby sprzęt pracował odpowiednio na 2 CPU to musi to obsługiwać program ,a po drugie to drugi processor doda może 30 % wydajności więce nie jest to zbyt wiele.... inaczej jest na platformach z IRIXEM.

 

Zanim wybierzez kartę graficzną to zaJżysz na stronkę cinemy i zobacz czy będzie obsługiwała...

 

Jak dla mnie to tak:

 

CPU: Opteron (jaki kolwiek, są 64 bitowe...a 32-bitowe aplikacje (bo tak naprawdę to 64-bitowych palikacji nie ma:)),m wkażdym razie na PC...) uruchamia normalnie ,gdzie Itanium od Intela robi to w trybie emululacji :(

 

Płyta Głowna...: Asus SK8N nVidia nForce3 Pro150

 

Pamięć: Pamietej żeby była ECC+R (reg) - da ci pewność że komputer będzie stabilny..., dzięki korekcji błędów..

 

Grafika: Ati Fire GL X3 o ile starczy kasy, bo jak nie to X1 - gdybyś korzystał z innych aplikacji np.3dsMax to bym ci polecił cos na quadro...bo PNY robi świetne sterowniki...ale co cinemy bardziej nadaję się Ati.

 

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzięki za linki

prawdopodobnie będzie to : dual opteron 244 na płycie gigabajta,nie pamietam już nazwy albo to co sugeruje Enzo z tym że na razie na lipnej grafice i opteron 148 no i

1 GB pamieci ECCR - też na razie :)

 

Pozdrawiam

 

Siryon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności