Jump to content

Teksturowanie modeli 3D ze skanera


pkr

Recommended Posts

Witam,

 

rozważam pewien projekt na Oculus Rift do którego będę potrzebował fotorealistyczne modele 3D różnych przedmiotów z życia biznesmena (komórka, telefon, tablet, drukarka, laptop, aktówka, długopis, notes itd.). To tylko przykłady, modeli może być naprawdę dużo. Zastanawiam się jak zlecić takie zadanie, z jakim kosztem muszę się liczyć jako inwestor.

 

Prawdopodobnie będę miał możliwość skorzystania ze skanera 3D do skanowania różnych obiektów. Z tego co wiem, takie urządzenie generuje gotowe obiekty, ale bez tekstur. Jestem kompletnym laikiem w temacie 3D, bardzo proszę o uświadomienie. Moje pytania brzmią:

 

1. Ile czasu w godzinach może zająć teksturowanie takiego jednego modelu np. biurko i aktówka (oczekiwana wysoka jakość tekstur)? Czy są jakieś techniki teksturowania ze zdjęć, coś co pozwoli zbliżyć się do fotorealizmu? Cokolwiek co pozwoli automatyzować prace?

 

2. Jaki jest średni koszt godziny pracy profesjonalnego grafika na etacie, który zajmowałby się teksturowaniem takich modeli? (zakładając, że jestem w stanie dostarczyć dowolne oprogramowanie) 20-30 zł netto/h?

 

Dziękuję za pomoc. Każda informacja, chociażby orientacyjna, jest dla mnie cenna. Pozdrawiam:)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We are using cookies. Read about our Privacy Policy