Skocz do zawartości

Jak połączyć włosy do zriggowanego modelu?


Cerber

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Stanąłem w jednym miejscu i to pewnie banalne ale nie mogę tego nigdzie znaleźć i nic nie idzie jak powinno.

Chciałbym się dowiedzieć, jak połączyć włosy, które są w meshu(jeden element) do zriggowanego wcześniej modelu ?

Bardzo proszę o pomoc, przez to stoję w miejscu już od kilku godzin. Zakładam, że to przeoczyłem w tutorialach.

Pozdrawiam

Edytowane przez Cerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Nie wiem, czy będziemy używali tych samych określeń, wiem bowiem, że różne osoby różnie to nazywają,

więc tak w skrócie wg mnie:

Riggowanie - tworzenie szkieletu

Skinowanie - doczepianie do szkieletu ciała (mesha) tak, aby ciało odpowiednio reagowało na ruch szkieletu.

Odpowiadając na pytanie: jeśli Twoje włosy są meshem - podskinuj włosy do szkieletu.

To jest oczywiście tylko jeden ze sposobów....

Jeśli pomogłem - napisz chociaż 'Dziękuję'

Edytowane przez waza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Dziękuje o/ sprawdziłem i wszystko działa jak powinno. Faktycznie to było coś banalnie prostego. Myślałem po prostu, że powinno się raczej użyć czegoś w rodzaju reaktora albo coś jak cloth na przykład. Nie miałem pojęcia, że tak fajnie się nałoży na obecny szkielet. Dziękuje za pomoc. co do terminów.

Ja mówię riggowanie a mam na myśli, tworzenie szkieletu, control points i dostosowanie do wielkości siatki

Skining to już wyżej wymieniona czynność uzupełniona o envelop. W sumie to możliwe, że błędnie to postrzegam.

Dzięki na prawdę za pomoc. Można powiedzieć, że cały dzień nad tym siedziałem a zacząłem myśleć już chwilkę temu jak pisałem diagram Gamta to już wiedziałem, że z tym będzie problem.

Pozdrawiam serdecznie

 

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób połączyć np osobno poddane skin włosy i osobno poddane skin ciało? W prosty sposób, tak by obydwa elementy stanowiły jedność i zarazem nie kolidowały ze sobą. Ważnym powodem dla mnie jest np by uniknąć nachodzenia włosów na skórę.

Edytowane przez Cerber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności