Skocz do zawartości

obiekt3d:szabelka


mort1

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

no to bedzie jazda :)

witam!

jako ze zainteresowany jestem tematyka broni bialej to od razu przejde do spraw merytorycznych, problem techniczny pozostawiajac lepszym.

pierwsze co rzuca sie w oczy to rekojesc... wyglada to jak uchwyt od noza z doczepionym koszem kabłąkowym. kabłąk powinien się łączyć konstrukcyjnie z uchwytem poprzez głowicę i kapturek. sam kosz tez wyglada raczej przypadkowo, łezki są nie tam gdzie być powinny i raczej cała konstrukcja nie spełniła by swoich zadań.

zresztą do szabel takich rozbudowanych koszy raczej nie stosowano - predzej mozna zaobserwowac takie w rapierach i innych prostych ostrzach.

miejsce łaczenia głowni i rekojesci. powinny być 4 tzw. wąsy wystające z jelca po obu stronach (w stronę rekojesci i w stronę ostrza). służyły one do osadzania szabli w prawidlowy sposob w pochwie (wąsy wchodziły w odpowiednie otwory w pochwie).

to tyle. o ostrzu nie powiem wiele, bo nie wiele widac... jakies zbrocza są kształt też raczej poprawcy i zakrzywienie.

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt na szablach nie znam się jak na innej broni białej, ale myślę, że mimo, że nie jest historyczna to byłaby funkcjonalna (co prawda walczę troche w bractwie półtorakiem, ale szabla działa na trochę innych zasadach). teksturki na razie tak się prezentują:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No witam... hehe dawno cie tu nie bylo nie... no wiesz... mi sie podoba, choc te teksturki sa takie troche...plastusiowate, moze je troche postarzej... nie wiem, nic nie mowie bo sie na tym nie znam.

Pozdrowionka...

 

PS.: moze w najblizszym czasie tez jakis topoter wrzuce to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka to znów ja, dzięki za odpowiedź...

więc, trochę poprawiłem tekstury, ale wciąż nie bardzo mi się podobają, tylko nie wiem co konkretnie w nich zmienić (tzn. czego im brakuje do realizmu), jeśli łaska to poratujcie opinią fachową, co do tych tekstur, to są to proceduralki mentala...

pozdrawiam, i czekam na opinie.

A TU NOWE RENDERKI:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, dzięki za komentarze, oto troche poprawiona wersja...(troche mi ją pocieło, ale poskładałem, to jakoś wygląda... w sobotę jak dostanę mój modem, to wymienie na działający...) jak zwykle proszę o komentarze......

A, Draakul, zauważ że inne szable maja takie same rekojeści....(szabla_kozacka.jpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no miodzio, choc mi sie bardziej podobala nie na szafce...ale tekstura jak dla mnie git i miodzio... zreszta wiesz jak u nie z teksturami wiec kazda ladna wydaje sie cudowna...ale twoja jest miodzio... a co do modelu to jak jak ci mowilem zdziebko za krotka...ale moze to wina perspetkytu, nie wim...

pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności