Skocz do zawartości

Łączenie NURBS'ów


Pawkiller

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Join daje efekty takie jak chce ale czasem coś się kaszani. Np mam dwie płaszczyzny i wystarczy ze jedną obrócę o 180° to przy łączeniu powstanie "piękna" wstęga powyginanych nurbsów:P Może troche niejasno napisałem ale przydałby się jakiś tutorial.

PS. PAULUS jesteś pierwszym, który odpowiedział na moje pytanie dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, podobnie mialem z problemem z IGS. Ludzie pracuja i moga nie miec czasu by sie zajac watkiem - nie to ze nie chca. ALbo to nie ich dzialka. NURBSow maxowych chyba wiekszosc unika.

 

Lepiej przesiadz sie na Rhino (wersja 3 jest spolszczona!!!), potem eksport do IGS, import do Maxa i masz pieknego NURBSa w Maxie.

Jak zajmujesz sie CADem, to polecam Solid Works - nie jest to program na miare Unigraphicsa (podobno przereklamowanego) czy ProEngineera (podobno niedocenianego - tzn z gorszym marketingiem niz UG), ale ma za to swietnego eksportera IGS. Tak przynajmniej twierdza znajomi CADowcy.

 

Jak mam problem z wcciagnieciem siatki z UG cze ProE to przewalam przez SW i jest OK :-D Ale mi sie skrotami napisalo :-)

 

OK. Dosyc bo klawiatura dymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz discreet raczej nigdy niebyl dobry wte klocki skupil sie na polygonowym modelowaniu a nurbsy maxowe to prawdziwa pomylka. zalezy do czego potrzebne ci te nurbsy jak postacie i inne rzywe stworzenia to mayka a jak mechanika i inne sprawy techniczne to polecam "Alias Studio tools" lub "Rhino3d" gdzie na początek najlepszy by byl wlasnie ten drugi jest prostszy bardziej lopatologiczny. A SW to chyba tu Paulus mial na mysli skrot od SolidWorks ale to CAD przeznaczony do pracy na solidacha a Studiotools i rhino to przedewszystkim surfacing czyli modelowanie powirzchniowe.

Czyli musisz wiedziec do czego ci potrzebne te nurbsy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm. Co możecie mi powiedzieć więcej o Rhino3D? Chyba faktycznie sie przesiądę. A NURBS'ów chciałem użyć do wymodelowania samochodu.

PS. Jak załączyc obrazek? Nigdy tego nie robiłem. Będe wdzięczny. (wiem że to nie jest najlepsze miejsce na forum ale to tak przy okazji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności