Skocz do zawartości

niekontrolowany skok kamery podczas renderów statycznych i animacji


kebiks

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku: Witam Szanownych Forumowiczów :-)

 

 

 

Chciałbym prosić o pomoc w rozwiązaniu problemu dotyczącego dziwnego zachowania kamery podczas renderingu zarówno animacji jak i "single frame". Pracuje w 3dsmax 2014 i Vray 3.0. Aby dokładnie i jak najmniej zawile wytłumaczyć Wam mój problem od razu posłużę się przykładem :-)

Wykonuje np test render tego modelu i otrzymuje taki oto obraz:[ATTACH=CONFIG]101629[/ATTACH]

 

Teraz nic zmieniając w ustawieniach kamery wykonuje kolejny test dla tego samego ujęcia i przy tych samych ustawieniach, lecz tym razem efekt końcowy jest inny, jest zauważalny duży skok kamery - obrót, jakbym zmienił pozycję kamery lub majstrował przy jej parametrach. Pomiędzy jednym renderem a drugim nie było wprowadzanych żadnych zmian, gdy tylko skończył sie jeden, klikam aby ponownie zarenderował i dostaje zupełnie przesunięty obraz. Dramat. Tak jest za każdym razem. Nie ma znaczenia czy render jest z okna Vray czy też nie.[ATTACH=CONFIG]101630[/ATTACH]

 

 

Poniżej dla lepszego zobrazowania umieściłem oba rendery obok siebie:

 

[ATTACH=CONFIG]101632[/ATTACH]

 

 

 

 

To samo dzieje się przy renderze "łatek". Dostaje "łatkę" zupełnie "obróconą" względem poprzedniego rendera (na renderze poniżej prawy, górny róg):

[ATTACH=CONFIG]101631[/ATTACH]

 

 

Jeszcze przy statycznych renderach zaciskając zęby da się z tym uporać np w PS dopasowując i bawiąc się tracąc czas by to wyrównać, to jednak w animacji już nie jest tak "wesoło". Przykład poniżej:

[video=youtube_share;F3-ei-Av0nw]

"drgania" są widoczne i dyskwalifikujące całość.

 

Być może efekt przy animacji jest wywołany czymś innym, a przy "single frame" czymś innym, jednak wygląda jakby za tym stało to samo "coś".

 

Stąd moja ogromna prośba, jeśli spotkałeś się już z czymś takim i wiesz jak to rozwiązać to bardzo proszę o pomoc.

 

Jeśli temat już był lub umieściłem go nie w tym dziale co trzeba to bardzo przepraszam ale wiecie "tonący brzytwy się chwyta" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Internety mówią że to wina nielegalnego Vraya... Wtedy wystarczy kupić legalny soft.

 

Jesli jednak masz legalną wersję to gdzieś widziałem że zainstalowanie SP może pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności