Skocz do zawartości

Animacja 3d: problem z GI, obiekt zmienia kolor


Kuba1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam dziwny problem z animacją w 3ds maxsie. Po wyrenderowaniu okazuje się że niektóre obiekty zmieniają kolor podczas animacji. W załączniku dwie klatki: "door tracks 240" i "...241". W tej pierwszej jest ok, w drugiej widać że jedna śruba jest ciemniejsza. Jest tak przez następne kilkanaście klatek, potem znów jest ok. Wyrenderowałem Render Elements dla jednej z felernych klatek i na Diffuse Color jest ok, natomiast na Glogal Illumination śruba jest zupełnie czarna, tak jakby miała w materiale wartość Reflection ustawioną na 0. Taka sytuacja zdarza się w kilku miejscach, zawsze w obiektach które ustawiłem żeby się pojawiały w odpowiednim momencie animacji (za pomocą Dope Sheet - Visibility Track).

 

Btw, robię to na 3ds Max 2016 + Vray. Wszystkie obiekty mają shadery VrayMtl.

 

GI obliczam używając Irradiance Map + Light Cache, z ustawieniami pod animację, czyli:

- pierwszy etap: Irr map w trybie animation prepass, do tego Light Cache

-drugi etap: Irr w trybie animation rendering, już z renderem finalnych klatek z zapisem na dysk.

Już wcześniej używałem tej metody i było git, problem pojawił się gdy zacząłem używać Visibility Track, ale nie mam pewności czy ma to związek.

Co ciekawe, gdy renderuję którąś z tych klatek w trybie single frame - wszytsko jest ok.

 

Jestem początkujący w renderowaniu i animacjach, więc proszę o wyrozumiałość w kwestii nieprofesjonalnego języka itp ;)

 

PROSZĘ!! Niech ktoś pomoże bo walczę z tym już długi czas, a w pracy czekają na gotową animację.

 

Mogę udostępnić plik roboczy maxa, jeśli ktoś byłby skłonny zagłębić się w ten problem.

 

Pozdrawiam wszystkich!

Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Popular Days

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności