Skocz do zawartości

Featured Replies

Napisano

Witam,

 

Mam problem z procesorem, chyba...

 

Renderowałem region sceny na i7 4770 klepnął to w 37 s. Później na i7 3820, ale zajęło mu to.. 17 min!

Nie ma szans żeby była taka różnica między tymi prockami. Więc albo 3820 doczekał swoich dni, albo 4770 jest na dopingu.

 

mała specyfikacja:

 

i7-4770 3.40 Ghz, GB Z87X-D3H-CF, 16 GB RAM - SSD disk, win 7, 3ds 2016, vray 3.40

 

i7-3820 3.6 Ghz, ASUS P9X79 PRO, 16 GB RAM - HDD disk, win 7, 3ds 2016 vray 3.20

 

Jak myślicie, co może być przyczyną?

  • Odpowiedzi 3
  • Wyświetleń 2,9k
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Napisano

Strzelam. Sterownik grafiki ;). Miałem kiedyś podobny przypadek tj. w Cinebench wynik 4x gorszy niż powinien, a wszystkiemu winny był sterownik grafiki NVIDIA, podobny myk miałem też na IntelHD. Po zmianie na wersje poprzednie, w końcu zaczęło liczyć normalnie.

Napisano

Masz rożne wersje Vray. I7 4770K ma AVX 2.0 a I7 3820 AVX 1.0. Moe tez zmienili coś w najnowszym Vray co daje dużego kopa ale faktem jest ze nie powinno by aż takiej różnicy.

Napisano
  • Autor

Dzięki za komentarze, ogólnie problem był z ram-em, nie wiem jak i dlaczego ale po wymianie kości jest ok.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności