Skocz do zawartości

Modeler architektury poszukiwany


glukoz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Aktualnie pracuję nad zestawem skryptów, które mają umożliwić użytkownikowi tworzenie szczegółowych modeli budynków w szybki sposób, przy minimalnym nakładzie pracy. Razem ze skryptami planuję stworzenie swego rodzaju biblioteki form architektonicznych. Oba te składniki (skrypty oraz biblioteka) będą stanowić narzędzie do "komponowania" budynków - szybkiego i prostego zestawiania wybranych form przy jednoczesnym zachowaniu zadowalającej jakości finalnego modelu. W założeniu biblioteka ma zawierać na tyle dużo różnorodnych elementów, że liczba kombinacji ich łączenia ze sobą będzie praktycznie nieograniczona. Pozwoli to użytkownikowi w łatwy sposób uzyskać oryginalny wygląd tworzonych zabudowań.

 

Mówiąc 'formy architektoniczne' mam na myśli takie rzeczy jak okna, drzwi, łuki, gzymsy, dachówki, różnego rodzaju zdobienia fasady. Dla każdego rodzaju formy planuję stworzenie odpowiedniego skryptu do jej szybkiego umieszczania na bryle budynku. I tak przykładowo obecnie pracuję nad skyptem do automatycznego umieszczania gzymsów na ścianie. Poniżej możecie zobaczyć demo mocno wstępnej wersji tej funkcjonalności dla programu Blender. Na filmie jest pokazane w jaki sposób dana forma automatycznie dostosowuje się do aktualnego zaznaczenia ścian - tego typu płynność na być cechą integralną wszystkich skryptów:

 

 

Wcześniej stworzyłem skypt do szybkiego rozmieszczania dachówek na ścianach dachu, efekt można zobaczyć tutaj: https://blendermarket.com/products/tiler-add-on

 

Aktualnie piszę skrypty dla Blendera z uwagi na to, że jest to soft najłatwiej dostępny, natomiast jeżeli przedsięwzięcie miałoby się przerodzić w coś bardziej poważniejszego i znajdą się chętni do wspólnej pracy to planuję przerzucenie się na 3D max'sa.

 

W tej chwili poszukuję ludzi chętnych, aby wspólnie stworzyć poważny produkt na bazie tego pomysłu. Szczególnie zależy mi na modelerach, którzy chcieliby się zająć tworzniem form architektonicznych. Ja zająłbym się kodowaniem. Zapraszam do kontaktu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 0
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności