Skocz do zawartości

technoon

Members
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi dodane przez technoon

  1. Napisano ·

    Edytowane przez technoon
    dodatkow einformacje

    witam,

     

    od 3 dni szukam rozwiązania problemu i nie mogę sie doszukać:/

    problem dotyczy renderowania w 3dsmax 2013 i Vray rt. Jak zmienię CPU na CUDA albo Open CL to otrzymuję obraz jakby bez gi, jak w załączniku.

     

    scena oświetlona 3 VrayLight ustawionymi w oknach. Wynik ciemny obraz. Jak renderuję używając cPU, renderin wychodzi ok. Jak scene renderuje Vrayem nie rt tez jest ok. Czy ktoś miał taki problem?

     

    karta graficzna nvidia nvs 4200m, w menu start wybieram tę kartę w "Select OpenCL devices for V-Ray RT GPU" i wszystko niby ok a wynik słaby:(

     

    Po wstawieniu światła wewnątrz sceny render wygląda jak na drugim obrazku, wygląda to tak jakby renderowały się tylko te promienie które padają bezpośrednio na obiekty a nie te które są odbijane.

     

     

    pozdrawiam

    Kuba

  2. Napisano

    witam !!!!

    wielkie dizeki za pomoc ... czasami rozwiazanie jest tak oczywiste ze ciezko zauważyć je przed własnym nosem...:/

    zamieszczam finalny obrazek....

    chciałem dodac caustic ale z nieznanych mi pwodów przy renderowaniu i zajeciu całej dostepnej pamieci Max sie wyłącza..... :(

  3. Napisano

    Witam!!!

     

     

    Próbuje zrobic perfumy lacosta i mam problem z materiałem butelki...

     

    Chodzi o to zeby tak jak w oryginale szkło miało na dole kolor czerwony i gradientem przechodziło w pure przezroczysty.

     

    Próbowałem z dodaniem mapy gradient w Opacity i refract. Ale jedyne co udało mi sie uzyskac zamieszczam poniżej...

     

    jak ktoś wie jak rozwiazac ten problem prosze o pomoc!!

     

    pozdrawiam

  4. Napisano

    witam!!!

     

     

    tak jak pisałem jak odpale system z 3GB to cos sie dzieje nie tak... działa powilio maxa nie moge właczyc bo wyswietla komunikat ze brakuje mu biblotek dll i jakie dziwy sie dzieja.... ale z tej poprzedniej str o vrayu pozmniejszałem co kazalii udało sie wyrenderowac 320x240 tylko nie wiem jak te zmiany wpłyneły na jakosc obrazu bo w takiej malejk rodziałce nic nie widac:/ zostawie na noc moze uda sie wieksza wyrenderowac... pozdrawiam i dziekuje za pomoc

  5. Napisano

    tzn czytałem i czytam i próbuje cos wymyslec i nic.... wywala sie .. cały czas...

     

     

    przerobiłem wszystkie podpunkty z tej str i dalej ..:/ nic ... mam 1,2GB RAM powinno byc enough ...:/ nie no poddaje sie .. tyle modelowani i nic:/

  6. Napisano

    Witam !!! mam mały problem z rayem jak próbuje wyrenderowac wizualizacje to wyskakuje mi błąd jak poniżej. Próbowałem z 3GB ale nie dało rady system mi jakos niestabilnie chodzi z tym 3GB (mam win xp prof z SP2)

     

    Jak ktos wie jak sobioe z tym poradzic to prosze o pomoc...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności