Endriu_M
-
Rejestracja
-
Ostatnia wizyta
Odpowiedzi dodane przez Endriu_M
-
-
-
Napisano ·
Edytowane przez Endriu_M
smutne to...
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/item?id=12022457&siteID=123112
A tutaj można posłuchać Panów z Autodesk i Softimage:
-
w większości "z palca" modele i maziam sobie texturki :)
No to szacunek. :) Przynajmniej będziesz mógł z czystym sumieniem nazwać "swoją pracę" "swoją pracą".
-
Napisano ·
Edytowane przez Endriu_M
i jeszcze się ktoś do czegoś przyczepiTo jest bardzo dobre motto! :D Prac nie należy pokazywać.
Te wszystkie modele to Ty tak "z palca", czy gotowe, z jakieś płyty?
Ostatnia wersja pt. Hardcore powinna mieć podtytuł: "pijany Neo wraca z imprezy u Morfeusza". ;)
W sumie bardzo fajnie się wszystko prezentuje, jedyne co to przydałoby się trochę podbić parametry renderowania i pozbyć się dużego (i nieprzyjemnego) ziarna w rogu kuchni i duże szumu na chromie.
Pozdr
AM
EDIT: proxy możesz skalować jak tylko żywnie Ci się podoba
-
workflow modo->lwo->deepExploration->obj->maya->rotateX-90 mnie zawiódł :/
ja się nie dziwię... ;) Jest stanowczo za mało rozbudowany.
Nie wiem czy uwagi są na miejscu, bo pewnie Ci się już nie chce przy tych scenach dłubać, ale przyoszczędziłeś Pan na poligonach i skóra od banana wygląda trochę kwadratowo, a w kuchni bardzo rzuca się w oczy ogromny wiatrak. Może lepiej by było z jakąś ciemną szybą...?
Pozdr
AM
-
-
-
Endriu_M dzięki to jakoś tak przypadkiem :P nigdy nie renderowałem za dużo ale tu mi jakoś niezgorzej wychodzi :D
co do pytania technoicznego to w maxie robisz? bo ja w mayi i tam modyfikatorów nie ma i vray jeszcze w fazie beta jest, jak na wcześniejszym renderze spojrzysz na banana lub talerz na tle materiału to zobaczysz że na brzegach jest kanciasty bo nie ma super gęstej siatki (aktualnie już ma :P) a wysmoothowałem go za pomocą normalnych
Chodzi mi o v-raya dla Mai. Napisałem "modyfikator", a w zasadzie chodziło mi o noda (chociaż też nie jestem przekonany, czy to poprawne nazewnictwo).
Żeby wszystko było jasne: używasz Polygon->Mesh->Smooth, czy znalazłeś jakiś inny - bardziej automatyczny - sposób (może na przykład zmusiłeś v-raya do akceptowania automatycznego mesh-smooth: klawisze 1,2,3...)?
Mam nadzieję, że tym razem udało mi się napisać trochę jaśniej. ;)
Pozdr
AM
Refka:
http://farm1.static.flickr.com/36/125425063_daf5c609e2_o.jpg
-
Z wizualizacjami boje Twoje piękne są... ;) a ja mam takie małe pytanie techniczne... Czy na te wszystkie "gładkie" powierzchnie musisz podpinać smooth'a? Mi v-ray automatycznego smootha nie widzi, muszę dawać modyfikator - co jest dość nieszczęśliwym rozwiązaniem (pomijam, że sub-d w ogóle nie chce renderować). Ominąłeś to jakoś?
Pozdr
AM
-
Napisano ·
Edytowane przez Endriu_M
Wielki dzięki! O standardowych operatorach wiedziałem, ale reszta mi jakoś umknęła (tak bywa). ;)
-
- w PatchAge wpisz L(0;100) (równomiernie rozmieści obiekty po krzywej, L oznacza tu linear)
To ciekawostka. Są jeszcze jakieś inne podobne wyrażenia? Gdzie znaleźć ich opis?
-
No, aktualizacja całkiem niezła!
żeby maya wymagała więcej pracy niż taki XSI :P jak się okazało miałem rację :DAle cały czas ta dodatkowa geometria... :D
-
możesz sam dodać taga czy co to tam jest [Modelowanie] edytując posta i wchodząc w zaawansowane
dzięki! Trochę techniki i...
-
Czy nie lepiej jest wejsc poprostu w proporcje objektu Local Transform -> Neutral Pose i kliknac Reset Hemm??
Raczej nie... Po pierwsze dlatego, że najpierw musiałbyś użyć "Set Neutral Rotation" (albo "Pose") - tylko wtedy XSI zapisuje neutralną pozycję, którą można otworzyć (w pewnym sensie)... Po drugie dlatego, że czasem importujesz obiekty "z zewnątrz" - np. w OBJ, które mają już dodaną rotację, którą czasem przydaje się odtworzyć, a w takim wypadku na pewno nie będzię mozna użyć "neutral pose".
Pozdr
AM
-
Napisano ·
Edytowane przez Endriu_M
Inspirowany działalnością Szanownych Kolegów: Fikołka i Lisa (pozdrawiam), postanowiłem zrobić wersję tutoriala dla XSI. (Tak naprawdę to temat nie dawał mi spokoju i zastanawiałem się jak to zrobić; no i proszę, 5 minut poszukiwań i gotowe)
My - użytkownicy XSI - nie będziemy używać żadnych dodatkowych obiektów, bo w naszym profesjonalnym programie - XSI - nie ma takiej potrzeby. :D
Ok. Do dzieła!
1. Jak widać poniżej, nasz obiekt ma wyzerowaną rotację (w zasadzie obiekt jest mój, ale jego wykonanie nie zabrało mi zbyt wiele czasu... ;)).
2. Z menu "Plane" wybieramy "Pick Polygon Reference", a następnie wybieramy jedną ze ścianek. Pojawia nam się ładny grid.
3. Teraz - również z menu "Plane" - wybieramy "Current Reference Properties", a następnie zakładkę "Pose". Ponieważ w tej chwili chcemy tylko odpowiednio ustawić "pivot" obiektu, zaznaczamy "Center" z menu Select (na samej górze po prawej stronie). Kopiujemy wartości "rotation" z okna "Current Reference Properties" do rotacji "pivota" (w zakładce "transform")
4. Przechodzimy z powrotem z "Center" na "Object" i zerujemy wartości rotate ("ręcznie" albo za pomocą "Reset Rotation").
5. Zrobione, dziękujemy!
Pozdr
AM
-
...czy pojawi sie tam XSI7 z moondustem...
XSI 7.0 już się podobno pojawił na fmx 2008... :)
-
Endriu_M, bo Microsoft nie chciał Softimage, dlatego swego czasu 'pogonił' go Avid-owi, ahaha.
Tak jest... i to była najlepsza decyzja w całej historii Microsoftu. Oczywiście najlepsza dla użytkowników. ;)
-
Wygląda na to, że niedługo będą na świecie tylko dwie firmy: Microsoft i Autodesk. ;) Całe szczęście, że Softimage jest już w rękach AVID-a...
-
Bardzo fajnie. Ładny detal. Technicznie chyba bez zarzutu. Jak dla mnie trochę za mało emocji (opowieści w tej pracy), ale to już raczej kwestia gustu. Pozdr. AM
-
Ja czytam po kolei (http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiat_Dysku). "Going Postal" jeszcze nie przetłumaczyli na polski. ;)
-
Cytat z pana Praczeta
Dotarłem do "piramid" i jakoś przez nie nie mogę przebrnąć. Chyba najsłabsza część (jak do tej pory...)
-
bo go ze stołu zrzuce
I tak to nic nie da... On i tak nie żyje... Od nowości... ;)
Ja używam 3 gb switch'a Czasem ratuje mi "dup..o". Nie wiem jak działa w w 2000 ale w XP się sprawdza. 3ds max i cinema go lubią. Houdini i XSI raczej nie... Nie wiem jak maya.
Mój komputer->właściwości->zaawansowane->ustawienia->edit->dopisz "/3gb".
Radzę zrobić sobie drugi system do wyboru, żeby w razie czego nie było problemu z powrotem do ustawień wcześniejszych. Np. coś takiego:
[boot loader]
timeout=10
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional 3GB" /noexecute=optin /fastdetect /3gb
Jak pisałem wiem, że to działa w XP. Nie wiem jak z 2000
-
jasiek311: szukam czegoś bardziej uniwersalnego - tzn. postaci jako zwykłe textury z alphą. Rozwiązanie o którym piszesz działa w 3ds, ale ja używam XSI... Czasem też po prostu muszę uzupełnić ludźmi jakiś render (w photoshopie)...
Mirach: Tak w ogóle to najbardziej mi się podobają same zarysy sywetek (nie wyglądają jak postacie wycięte z gazety), ale niektórzy klienci, chcą czegoś bardziej "realnego"...
Mirach z czego to cytat? "Smoki powinny być okrutne, chytre, nieczułe i straszne. Ale coś ci powiem, małpo... Smoki nigdy nie paliły na stosie, nie torturowały, nie rozpruwały na kawałki i nie nazywały tego moralnością."
-
Ja wiem, że to nie najlepsze rozwiązanie, ale przynajmniej w miarę szybkie. Skoro klient wymaga... Może ktoś ma jakieś lepsze rozwiązanie - szczególnie jeśli chodzi o sylwetki ludzi?
Szybkie pytania nt. Softimage XSI
w Softimage XSI
Napisano
Display -> Display Options -> Show Simplified Subdivision Wireframe
(są 2 takie checkboxy - przy Wireframe mode i przy Shaded Mode)
Pozdr
AM